Advert

Beydağ'da folklor buluşması

Beydağ'da folklor buluşması
Beydağ'da folklor buluşması admin
Bu içerik 186 kez okundu.

Beydağ Belediyesi ile ilçeyi temsil eden folklor ekibi bir araya geldi. Düzenlenen geceye Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, belediye meclis üyeleri, Çok Programlı Cumhuriyet Anadolu Lisesi gösteri ekibi ile hocaları ve Halk Eğitim Merkezi Yetişkinler Folklor Grubu ile hocaları katıldı.

Başkan Yılmazlar, bu ekibin faaliyetlerine aralıksız devam etmesini gönülden istediklerini ifade ederek, "Bu faaliyetlerde bizi yalnız bırakmayan başta değerli hocalarımız olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. İyi ki Beydağ'da sizin gibi pırıl pırıl gençlerimiz ve yetenekli folklor ekibi var. Yöresel oyunlarımızın bu şekilde öğrenilerek sergilenmesi çok değerli. Önümüzdeki resmi günlerde de bu etkinliklerle törenlere katılarak ilçemizde farkındalığın oluşmasını sağlamanız, bizi mutlu edecektir. Biz, bu gibi etkinliklerin destekçisi olmak zorundayız. Bu, bizim hem bireysel hem de kamusal görevimizdir. Daima bu tür etkinliklerin ilerlemesi için çalışacağız. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ederim" dedi.

"Kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz"

Genç öğrencilerin öğretmeni, izlenmeye değer oyunlar ortaya çıkaran eğitici Mehmet Urkan ise geceye katılanlara teşekkür ederek, "Bize bu akşamı yaşattığı için başkanımıza teşekkür ediyorum. Folklor, bizim olmazsa olmazımızdır. Yurdumuzun her yerinde kendine has yöresel oyunlar vardır. Biz de burada bu bağlamda kendi kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Folklor ekiplerimiz, sırayla gelişiyor ve genişliyor. Bu gösterilere önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz" diye konuştu.

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide