Advert

Beydağ, koronavirüse karşı alarmda

Beydağ, koronavirüse karşı alarmda
Beydağ, koronavirüse karşı alarmda admin
Bu içerik 117 kez okundu.

Beydağ Belediyesi ekipleri, tüm dünyada tedirginliğe neden olan koronavirüs tehdidine karşı ilaçlama çalışmalarına ağırlık verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü temizlik ekipleri, özel kıyafetler giyip maske takarak ilçe genelinde çalışma başlattı. Ekipler; cadde ve sokaklar, çöp konteynırları, kamu kurum ve kuruluşları, otobüs durakları gibi kalabalık alanlarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yaptı.

Önlemler sürüyor

Halk sağlığını tehdit eden diğer virüslere karşı önlem aldıklarını belirten Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, "Son günlerde koronavirüs, tüm dünyada gündemde. Biz de ilçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda ve toplu taşıma duraklarında temizlik ve dezenfekte işlemlerini arttırdık. Belediye ekiplerimiz, düzenli olarak çalışmalara devam edecek" diye konuştu.

Ayrıca önlem almaya devam edeceklerini belirten Yılmazlar, "Bu çalışmalar, birkaç hafta sürekli devam edecek. Çin'de başlayan koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Henüz ilçemizde böyle bir tespitimiz yok. Panik yapmadan, tedbirlerimiz alarak, kişisel hijyene dikkat ederek bu virüsle mücadeleyi vatandaşlarımızla birlikte sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın bilgilenmesi için billboardlara da uyarı yazıları asıyoruz.

Tedbir amaçlı çalışmalar

Beydağ Belediyemiz ve diğer yerel yönetimler, Sağlık Bakanlığımızın önerdiği tedbirler çerçevesinde faaliyetlere devam ediyor. Toplu ulaşım araçlar, duraklar, vatandaşımızın yoğun olarak kullandığı alanlar, cadde, park, meydan gibi yerler, ortak kullanımız yoğun olduğu alışveriş merkezleri, kıraathane, dinlenme ve eğlence merkezleri, bütün kurumların hizmet binaları gibi yerler dezenfekte edilecek. Yaptığımız çalışmaların tamamı tedbir amaçlı. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ekiplerine de özverili çalışmaları için teşekkür ederim" dedi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide