Advert

Dezenfeksiyon çalışmaları ilçelerde de sürüyor

Dezenfeksiyon çalışmaları ilçelerde de sürüyor
Dezenfeksiyon çalışmaları ilçelerde de sürüyor admin
Bu içerik 154 kez okundu.

Koronavirüs salgınına karşı il genelinde günlerdir süren dezenfeksiyon çalışmaları, merkeze uzak ilçelerde de eş zamanlı sürdürülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kiraz ilçesinde de hummalı bir çalışma yürüttü.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı tedbirleri uygulamaya aralıksız devam ediyor. İl genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler gelen talepler ve program doğrultusunda tüm ilçelerde gereken önlemleri alıyor. Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Selçuk, Bergama, Dikili, Kınık ve Çeşme'nin de aralarında bulunduğu merkeze en uzak ilçelerdeki kamusal alanlarda da dezenfeksiyon çalışmaları yürüten ekipler; ibadethaneler, parklar, sağlık kuruluşları, karakollar ve spor alanları gibi kamuya açık alanları koruma altına almaya çalışıyor.  

Kiraz’da hummalı çalışma
 

Her ilçeye eşit hizmet götürme prensibiyle yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, Kiraz ilçesinde de dezenfeksiyon çalışması yaptı. İlçedeki itfaiye binası, İlçe Jandarma Komutanlığı, Kiraz İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Kiraz Ziraat Odası Başkanlığı, askeri lojmanlar, Asım Çavuş Parkı gibi kamusal alanlar, ekiplerin ilk çalışma alanlarıydı. Daha sonra toplu ulaşım araçları, yayaların sık kullandığı köprü ve çocuk parkları da dezenfekte edildi. 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide