Advert

"Biz de güzel yaşamayı hak ediyoruz"

admin
Bu içerik 174 kez okundu.

Ödemiş'te Hürriyet Mahallesi 1605 Sokak'ta yaşayan vatandaşlar, mahallenin içinde bulunan hurdalığa isyan ediyor. Mahallede yaşayan İsmet Sıdal, "Mahallemiz çok pis, fareden geçilmiyor. Tilki, fare, sıçan, yılan ne varsa var. Hurdalıktan 2000 yılından beri çekiyoruz. Dönemin belediye başkanlarından da konuyla ilgilenmesini defalarca rica ettik ama kimse ilgilenmedi. Ben artık burada durmak istemiyorum.  Bize yanıt olarak 'Kiralık' cevabı veriliyor. Kiralıksa pisliğini çekmek zorunda mıyız? Kiralık diye temizlik de mi yapılmayacak? Bir belediye başkanının görevi, memleketin temizliğidir" dedi.

Mahalleli Nimet Koç, "Yaz geldi mi hurdalığın yılanıyla, faresiyle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Biz bu durumdan memnun değiliz. Bu konunun çözümüne bir yetkilinin önderlik etmesini istiyoruz. Burada çoluğu çocuğu olan bir sürü aile var. Bu çocuklar çıkıp sokakta oynuyor. Mahallede tehlikeden geçilmiyor. Belediye Başkanımız Mehmet Eriş’in buraya gelip bu durumu görmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

"Küfün içinde yaşıyoruz"

Aynı sokakta yaşayan Nafize Sıdal da şunları söyledi: "Çinliler için fare, yılan, çıyan, kurbağa yediklerini söylüyorlar. Virüsün de bu sebeple geldiği söyleniyor. Biz yemiyoruz ama fareyle, yılanla, çıyanla yaşıyoruz. Fareler evlerimizde, odalarımızda geziyor. Ne yapsak hakkından gelemiyoruz. Bu hurdalık buradan kalkmadığı sürece de hakkından gelemeyeceğiz. Biz bunu hak edecek ne yaptık?

Başkanlarımız da adaletli değil. Ben, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'i çok seviyorum. İnsanlığı çok gelişmiş biri. Ben MHP'liyim ancak oyumu Eriş'e verdim. Mademki biz Ödemiş sakiniyiz, mademki başkanımızı da çok seviyoruz bizim mahallemize neden adaletli davranılmıyor? Burada bu pislik yüzünden bir kişi ölse yetkililer vicdan azabı çekmeyecek mi?

Ben başkan olsam önce kenar mahallelerdeki pislikleri kaldırırım. Merkez mahallelerde herkes süper yaşıyor zaten. Çekiliyorlar apartmanlarına, gül gibi yaşıyorlar. Biz yılanı, fareyi nasıl kovalım buradan? Hurdalığın sahiplerini de anlamaya çalışıyoruz ama burası bizim evimiz. Ne olur bu pisliği şehir dışı bir yere taşıyalım. Hiç unutamam eski belediye başkanı Mahmut Badem, bir küflü çivinin zararlarını anlatmıştı. Biz küfün içinde yaşıyoruz. Biz de güzel yaşamayı hak ediyoruz."

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide