Advert

Özel Medifema'dan basına toplantı

Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı admin
Bu içerik 197 kez okundu.

Torbalı'ya bağlı Ayrancılar Mahallesi'nde bulunan Özel Medifema Hastanesi, koronavirüs kapsamlı basın açıklamasında bulundu. Özel hastanede gerçekleşen buluşmaya İzmir, Torbalı ve Küçük Menderes Havzası'ndan çok sayıda gazeteci katıldı. Saat 10.00'da gerçekleşen buluşmada hastaneye giren gazetecilerin hemşireler tarafından ateşi ölçüldü. Gazetecilere bone ve maske verildi.

 

Toplantıya Özel Medifema Hastanesi Başhekimi ve aynı zamanda Mesul Müdürü Canbulat Onuş, Mikrobiyoloji Uzmanı ve aynı zamanda Mesul Müdür Yardımcısı Ece Gül Bengi, Dahiliye Uzmanı Erol Babaoğlu, Başhemşire Hatice Çakır ile Özel Medifema Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Yiğit katıldı.

 

"Hiçbir vatandaşımızda pozitif çıkmamıştır"

 

Onuş, hastanenin pandemi hastanesi olarak ilan edildiğini ve yeterli donanımın olduğunu belirterek, "Bugüne kadar yaptığımız tetkiklerde hastanemize gelen hiç bir vatandaşımızda Kovid-19 pozitif çıkmamıştır. Salgının açıklanmasından itibaren kadromuz ve hastanemiz, konuyla alakalı tedbirlerini almış ve konuyla ilgili gerekli bilgilerle donanımlanmıştır. Medya olarak size de çok büyük iş düşüyor. Böyle bir süreçte bilgi kirliliklerini birlikte ortadan kaldırmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit, "Hastanemize gelen vatandaşlarımızın hiçbirinden pozitif sonuç çıkmaması, bizi sevindirmekle beraber umutlandırmaktadır. Özellikle bu hafta olumsuzluklara karşı daha çok hazırlanmamıza karşın  herhangi bir teşhisin hastanemizde görülmemiş olması, bizi mutlu etmektedir. Gelecek hafta ve bundan sonraki süreçlerde de tedbiri elden bırakmamak lazım. Sık sık ellerimizi yıkamamız çok değerli. Gençlerimizin Kovid-19'dan ölme ihtimalinin düşük olması demek, onların taşıyıcı olmadığı anlamına gelmiyor. Bu süreçte en çok gençlerimiz dikkat etmeli. Hep beraber güzel yarınlara" şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide