Advert

Tren seferleri tamamen iptal

Tren seferleri tamamen iptal
Tren seferleri tamamen iptal admin
Bu içerik 269 kez okundu.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Başkentray ve Marmaray dışındaki Yüksek Hızlı, anahat ve bölgesel trenlerin geçici olarak durdurulduğu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde bazı saatlerde yapılmayan Ödemiş- İzmir tren seferlerinin tamamı, karar doğrultusunda ikinci bir duyuruya kadar iptal edildi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından yapılan açıklamada koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında şehirlerarası yolculukların kısıtlanması nedeniyle 28 Mart Cumartesi'den itibaren trenlerin ikinci bir emre kadar geçici olarak işletilmeyeceği belirtildi.

Ankara’da Başkentray ile İstanbul’da Marmaray seferleri devam edeceği, işletilmeyecek trenlere bileti olan yolcuların istedikleri takdirde biletlerini kesintisiz olarak iade edebilecekleri veya ileri bir tarihte kullanmak üzere açığa aldırabilecekleri ifade edildi.

Öte yandan açıklamada, "İstanbul'da Marmaray ve Ankara'da Başkentray trenleri işlemeye devam edecektir. Koronavirüs salgınının önüne geçilmesinde en önemli unsurun kişisel hijyen ve sosyal izolasyon olduğu gerçeğinden hareketle 'Evde Kal Türkiye' çağrısına uyulmasını bir kez daha hatırlatırız" denildi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam