Advert

1700 aileye gıda yardımı

1700 aileye gıda yardımı
1700 aileye gıda yardımı admin
Bu içerik 183 kez okundu.

Kiraz Belediyesi, günde 200 aileye sıcak yemek dağıttı, 1500 aileye de gıda yardımı yaptı. Yeni tip koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak zor durumda kalan ailelerin yardımına Kiraz Belediyesi koştu. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, virüsün yayılmaya başlamasından itibaren Kiraz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile irtibata geçerek zaten daha önce de dar gelirli ailelere yaptıkları yardımı genişletti. Başkan Özçınar, belirlenen 200 aileye her gün sıcak yemek yardımı yaparken belirlenen 1500 aileye de bu olağanüstü durum bitene kadar gıda yardımı başlattı.

Başkan Özçınar, daha önce de dar gelirlilerin yanında olan Kiraz Belediyesi'nin bu olağanüstü durumda da yanında olduğunu belirterek, "Bu süreçte önce temizliğe önem vererek ve Kiraz’ın her yerini dezenfekte ederek bu işe başladık. Daha sonra ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfıyla işbirliği içinde onlardan gelen dar gelirli vatandaş listesiyle bu vatandaşların hepsine yardım başlattık. Şu an 200 aileye her gün sıcak yemek veriyoruz. 1500 aileye de gıda yardımı başlattık. Bu rakamlar, ileri günlerde artabilir. Vatandaşımızın ihtiyacı bitene kadar bu yardımlar devam edecek" dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri geride bırakacaklarını belirterek vatandaşların evde kalma çağrılarına kulak vermesini ve mümkün olduğunca kurallara uyulmasını istedi.

Semih Dursun

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
"Siyasette yeni bir döneme girdik"