Advert

Gereli Kooperatifi'nden örnek olacak makine

Gereli Kooperatifi'nden örnek olacak makine
Gereli Kooperatifi'nden örnek olacak makine admin
Bu içerik 142 kez okundu.

Ödemiş'te Anafartalar Mahallesi ve Saraçoğlu Caddesi üzerinde şarküterileri bulunan Gereli Kooperatifi, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların ve çalışanlarının sağlığını korumak adına işletme önlerine sterilizasyon makinesi koydu.

"Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır"

Sterilizasyon makinesini üreten Nilmaksan Gıda Makineleri'nin sahibi Ömer Ecier, "Bu makineyi talep üzerine geliştirdik. Önce AR-GE çalışmasını gerçekleştirdik. İlk olarak Gereli Kooperatifimize sunduk. Denemeye de Salı Pazarı üzerinde bulunan Gereli Kooperatifi'nin şarküterisinde başladık. Makinemizin çalışmasında hiçbir sıkıntı yok. Vatandaşlarımız, dükkan içine girerken tedirginlik yaşıyor. Amacımız, o tedirginliği ortadan kaldırmaktı. Şu anda müşterilerimiz sterilizasyon makinesinin içine girerek şarküteriye adım atıyor ve çıkarken yeniden makineyi kullanarak dezenfektesini sağlıyor. 

Kullanılan dezenfekte ürünü tamamen doğal. Sağlığa, ciğerlere herhangi bir zararı yok. Kullandığımız dezenfekte, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Kimyasal bir madde değildir. Bu makinede kullandığımız dezenfekte, vatandaşlarımızın kıyafetleri üzerinde dört gün kalmakta ve koruyuculuğunu da sürdürmektedir" ifadelerini kullandı.

"Ödemiş'te bir ilk gerçekleştirmiş olduk"

Gereli Kooperatif Başkanı Mustafa Gerçek ise şunları söyledi: "Ömer Bey ve ekibine çok teşekkür ederim. Bu makine için kafa yordular ve kısa sürede hayata geçirdiler. Koronavirüs sürecinde hem insanlarımızın sağlığını hem de çalışanlarımızın sağlığını korumak adına Ödemiş'te bir ilk gerçekleştirmiş olduk. Bu makine ile birlikte koronavirüsün ayakla bulaşma riskini de ortadan kaldırmış oluyoruz. Sağlık açısından da hiçbir sıkıntı yok. Bu makineyi Saraçoğlu Caddesi üzerinde bulunan şarküterimize ve kooperatifimizin girişine de kuracağız. Aynı sektördeki dostlarıma ve diğer sektörlerde çalışan dostlarımıza da örnek olacağını düşünüyoruz."

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide