Advert

Ramazan yardımları öne çekildi

Ramazan yardımları öne çekildi
Ramazan yardımları öne çekildi admin
Bu içerik 118 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası, Kovid-19 virüsü tedbirleri kapsamında 'Evde kal' çağrısına uyan ihtiyaç sahibi ailelere TOBB işbirliği ile her sene Ramazan ayında yapılan gıda yardımlarını TOBB desteğine ek olarak oda kaynaklarından da katkı sağlayarak hazırladı.

Çin'den tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler uygulanmaya devam ediyor. Bu tedbirler kapsamında 20 yaş altı, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara sokağa çıkması kısıtlanmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, her sene Ramazan ayında yapılan gıda yardımlarını öne çekerek desteklerini oda ve borsalara göndermeye başladı. 

ÖTO kapsamı genişletiyor

Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu, bu zor zamanlarda halkın yanında olmak adına kendi imkanları doğrultusunda yardımların kapsamını genişleterek daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş: "İş dünyası olarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin her zaman yanındayız. Bu zorlu günleri hep birlikte empati yaparak, el ele vererek atlatacağımıza can-ı gönülden inanıyorum. Ayrıca bu vesile ile tedavi gören tüm hastalarımıza Allah'tan şifa, hayatını kaybeden hastalarımıza da Allah'tan rahmet diliyoruz. İnşallah en kısa zamanda ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyayı kasıp kavuran bu virüsten bizi kurtarır, şifası bulunur. 

"Desteğimizi asla esirgemeyeceğiz"

İçinde bulunduğumuz zaman birlik zamanıdır. Ülkemiz ve bütün dünya, şu anda bir virüs ile karşı karşıya kalmış bulunuyor. Bu yüzden biz de evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmayarak elimizden geldiğince yardımları ulaştırmaya gayret edeceğiz. Bundan sonra da her zaman memleketimiz, ülkemiz ve milletimiz için iş dünyası olarak yanlarında olacaklarımızı bilmelerini isterim. Bu yüzden elimizden gelen bütün gayretle desteklerimizi hiçbir zaman esirgemeyeceğiz. 

Bu sene toplamda 1500 adet gıda yardım paketi alımını sağlayarak Ödemiş, Kiraz ve Beydağ'da bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu sürecin gerçek kahramanları olan sağlık çalışanlarına da bir kere daha teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide