Advert

Son 24 saatte 64 kişi öldü

Son 24 saatte 64 kişi öldü
Son 24 saatte 64 kişi öldü admin
Bu içerik 132 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4 Mayıs korona virüs salgını verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca, 4 Mayıs itibariyle Türkiye'de koronavirüs salgını kapsamında yapılan test sayısının 35 bin 771 olduğunu açıklayarak 4 Mayıs'ta görülen vaka sayısının 1614 olduğunu bildirdi. 4 Mayıs itibariyle koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de hayatını kaybedenlerin sayısının 64 kişi olduğunun da altını çizen Koca, koronavirüsten hayatını kaybedenlerin toplam sayısının 3461 olduğunu kaydetti.

Öte yandan Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında toplam 1 milyon 171 bin 138 test yapıldı. 4 Mayıs'ta toplam vaka sayısı 127 bin 659’a yükseldi. Yoğun bakımda yatan toplam hasta sayısı bin 384, toplam entübe hasta sayısı 727 iken koronavirüsten kurtulan 68 bin 166 hastanın olduğu kaydedildi.

Entübasyon ne demek?

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna, içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir. Kendi kendine yeterli soluk alamama durumu olarak da tanımlanabilen solunum yetmezlikli hastaları solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru takmak gerekir. Bu boru takma işlemine entübasyon denir.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam