Advert

Usta gazeteci koronavirüsü yendi

Usta gazeteci koronavirüsü yendi
Usta gazeteci koronavirüsü yendi admin
Bu içerik 192 kez okundu.

Ödemiş Devlet Hastanesi’nden taburcu edilen Gazeteci Semih Dursun, yaşadıklarını anlattı. İki haftalık tedavi sürecinin ardından testleri negatif çıkan Dursun, “Herkes önlemlerini alsın, evden çıkmayın” uyarısında bulundu.

Kiraz ilçesinde yaşayan ve 30 yıllık gazeteci olan Semih Dursun, yaşadığı rahatsızlık sebebi ile Kiraz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Usta gazeteci, koronavirüs olma şüphesi ile Ödemiş Devlet Hastanesi pandemi servisine sevk edildi. Burada yapılan tetkik ve testler sonucunda Kovid-19 salgın hastalığı teşhisi konulan gazeteci Semih Dursun tedavi altına alındı. 15 günlük tedavi süreci ardından koronavirüsü yenen Semih Dursun yapılan son testin negatif çıkması üzerine geçtiğimiz günlerde taburcu edildi.

"Evden gereksiz çıkmayalım"

Dursun, yaşamış olduğu 15 günlük tedavi sürecinde kendisi ile ilgilenen Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Koçak başta olmak üzere doktor, hemşire ve hastane personeline teşekkür etti. Duayen basın emekçisi, "Evde çok rahatsızlanmıştım. Şeker rahatsızlığım da vardı. Önce koronavirüs olacağım aklıma gelmedi. Kiraz Devlet Hastanesi'nde tedavi gördüm. Sonra koronavirüs şüphesi ile Ödemiş Devlet Hastanesi Pandemi Servisi'ne sevk edildim. Test sonuçlarım pozitif gelince tedaviye başlandı. Bu süreçte çok zorlanmadım. Doktor ve hemşirelerimiz bu konuda çok ilgililer. Tedavi konusunda elinden geleni yapıyorlar. Ayrıca biz hastalara da moralimizi yüksek tutmamız konusunda da destekte bulunuyorlar. Herkes gerekli önlemlerini alsın. Tedavi konusunda sorun görünmüyor gibi olsa da biz vatandaşlar olarak üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Önlemlerimizi alalım, evden gereksiz çıkmayalım” dedi.

Bu süreçte kendisini yalnız bırakmayan, gerek sosyal medyadan gerekse telefonla kendisini arayan herkese teşekkürlerini ileten Dursun, kendisini Kiraz'a götürmek için hasta nakil aracını tahsis eden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'a da kendisini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti. Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak'a bu süreçteki desteğinden dolayı teşekkür etti.

Semih Dursun

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Karakılçık buğdayından  ekmek yapılıyor
Karakılçık buğdayından ekmek yapılıyor