Advert

"Birlikte başaracağız"

admin
Bu içerik 116 kez okundu.

Koronavirüs salgını, tüm dünyada olduğu gibi Kiraz'da da esnafı olumsuz yönde etkiledi. Küçük Menderes Doğuş Gazetesi olarak salgın sürecinde daima Kiraz esnafının yanında olduğunu dile getiren Editör İsmail Atahan Keçeci, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Çin'in Wuhan kentinde görülmeye başlayan ve bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, büyük çapta ekonomik olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Salgın sürecinde Kiraz'da da pek çok işletme, kepenk kapatmak zorunda kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında "Normalleşme Planı" açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamış olduğu normalleşme planında başta berber ve kuaförler olmak üzere işletmeler, sınırlı ve kademeli olarak hizmete açıldı.

"Salgın sürecini başarılı bir şekilde atlatıyoruz"

Koronavirüs salgınından olumsuz yönde en fazla etkilenen ise küçük işletmeler oldu. Kademeli olarak normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte ilçe esnafı da hazırlıklarına başladı. Bu zorlu süreçte ülke olarak çok iyi bir sınav verdiğimizi ifade eden Küçük Menderes Doğuş Gazetesi Editörü İsmail Atahan Keçeci, "Tüm dünya, büyük bir sınavdan geçiyor. Ülke olarak bu sınavı çok iyi bir şekilde atlatıyoruz. Başta devletimiz olmak üzere kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız, zor süreçlerde nasıl birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğimizi tüm dünyaya göstermiş oldu ve tabi ki de bu süreçte en fazla teşekkürü sağlık çalışanlarımız hak ediyor. Onların üstün gayreti ve çabası sayesinde normal hayata dönmeye başlıyoruz” dedi.

"Her türlü desteğe hazırız"

Hayatın normale dönmeye başlamasıyla yeni bir sürece girileceğini ifade eden Keçeci, "Şu anda hayat, kademeli olarak normale dönmeye başlıyor. Esnafımız, inşallah en yakın zamanda salgın sürecinden önceki günlerine dönecek. Biz de bu süreçte esnafımıza her türlü destek vermeye hazırız. Küçük Menderes Doğuş Gazetesi; halkına, esnafına, sivil toplum kuruluşlarına ve odalarına destek olmaya devam edecek. Salgın sürecini nasıl birlikte başarıyla atlatmaya başladıysak normalleşme sürecini de birlik ve beraberlik içerisinde en az ekonomik hasarla atlatacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

İsmail Keçeci

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide