Advert

ÖTO Başkanı Eriş'ten kredi detayları açıklaması

ÖTO Başkanı Eriş'ten kredi detayları açıklaması
ÖTO Başkanı Eriş'ten kredi detayları açıklaması admin
Bu içerik 167 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Nefes Kredisi'nin detaylarını anlattı. Başkan Eriş, "Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 salgının etkilerini azaltmak ve üyelerimizin bu zor dönemde ilgili kaynağa ulaşmasını kolaylaştırmak adına Denizbank'tan Nefes Kredisi verilmeye başlanmıştır. TOBB nezdinde yaptığımız çalışmalar sonucunda verilmeye başlanan kredilere bütün sektörler başvurabilecektir. Krediye başvuran firmalar, banka tarafından değerlendirilerek kredilerine olumlu ya da olumsuz olarak bankalar tarafından geri dönüş yapılacaktır" dedi.

Odadan belge alınacak

Nefes Kredisi detaylarını şu şekilde aktaran Rıfat Eriş, "3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50 bin TL limitli kredi kullanabilecek, 3 milyon TL ve 25 milyon TL arasında cirosu olan işletmeler ise azami 100 bin TL kullanabileceklerdir. Üyelerimizin kullanacağı kredi, 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kredinin brüt  faiz oranı da yıllık % 7,50 olacaktır.

Krediye başvurabilmek için üyelerimizin öncelikle odamızdan 'Nefes Kredisi Başvurusu içindir' ibareli oda faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Dijital ortamdan da temin edilebilen bu belge olmadan yapılan başvurular, banka tarafından kabul edilmeyecektir. Üyelerimizden  Vergi-SGK borcu yoktur yazısı istenmeyecek" şeklinde konuştu.

İsmail Keçeci

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide