Advert

Eğitim Şehitleri Parkı düzenleme bekliyor

Eğitim Şehitleri Parkı düzenleme bekliyor
Eğitim Şehitleri Parkı düzenleme bekliyor admin
Bu içerik 271 kez okundu.

Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gökşin, Ödemiş Sanayi Sitesi içinde bulunan Eğitim Şehitleri Parkı’na düzenleme bekliyor. Gökşin, "Eğitimle ilgili her şey, bizim derneğimizin ilgi alanına giriyor. 30 senedir Ödemiş'te yaşıyorum, Ödemişli sayılırım. Benim farkında olmadan bir gafletim olmuş. Ben her yıl, 5 Mayıs 1997’de şehit olan öğretmen arkadaşlarımızı sosyal medya sayfamızda paylaşarak yâd ederim. Bu sene de aynı şekilde andım ancak farklı olarak vatandaşın birinden sitem geldi. Vatandaş, şehitlerimiz anısına yapılan bu parkın çok kötü durumda olduğunu söyledi. Ben önce Ödemiş halkından, sonra da kendimden özür diliyorum. 30 senedir bu parkın varlığından haberdar değildim. Geçtiğimiz günlerde farklı bir haber kanalı aracılığıyla yeniden bu alanda buluşarak isteklerimizi dile getirdik. Ödemiş Belediyesi, duyarlı davranarak kısa süre içinde alanın temizlenmesini sağladı. Belediye çalışanlarına ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'e duyarlılığı nedeniyle teşekkür ederim" dedi.

"Burayı kafaya taktım"

Eğitim Şehitleri Parkı'nın Mehmet Eriş tarafından bir önceki başkanlık döneminde yapıldığını da söyleyen Gökşin, "Park, Bekir Keskin'in belediye başkanlığı döneminde ikiye bölünmüş, aradan yol geçmiş. Ardından Başkan Bekir Keskin, parkı düzenleyerek restore etmiş. Bekir Keskin döneminden bu yana bu park hiç yenileme görmemiş. Üstüne üstlük de her yer mezbelelik içinde. Hurda arabalar, lastiklerle dolu bir park, Eğitim şehitlerimize yakışmıyor. Dolayısıyla bu parkın düzenlenmesini istiyoruz. Hatta parkın park olduğunu gösteren büstün üstünde şehit olan öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve şoförümüzün ismini görmek istiyorum. Gelen bir yabancı, bu parkın neden yapıldığını, niçin kurulduğunu anlasın istiyorum. Dernek olarak ben, burayı kafaya taktım. Dolayısıyla buranın güzelleşmesi için elimden ne geliyorsa yapacağım. Benim derdim, bu parkın temiz ve düzenli olması" şeklinde konuştu.

"Bu planım da olmazsa 'Ödemiş kendi utancıyla yaşasın' derim"

Parkın otopark olarak kullanılmasının sorun olmadığını ancak hurdalık olarak kullanılmasının yakışık almadığının da altını çizen Gökşin, "Bu parkı otopark olarak kullanmak başka, hurdalık olarak kullanmak bambaşka. Parkın amacına yakışmıyor. Ödemiş halkı beni bilir. 10 kişiden altısı beni sevmez çünkü ben direkt konuşurum. 'O kırılacak, bu kırılacak' bakmam. Dernek olarak bu düzenlemeyi belediyeden bekliyorum. Eğer belediye bu parka el atmazsa Milli Eğitim Müdürlüğü'nün vasıtasıyla Milli Eğitim Vakfı'na gideceğim. O da el atmazsa kaymakama gideceğim. O da olmazsa STK olarak bağış toplama hakkım var.

Ödemiş halkına gerekli yasal izinleri aldıktan sonra derim ki 'Ben bu parkı düzenlemek için Ödemiş Lisesi'nden mezun olan, şehit öğretmenlerimizi tanıyan, öğrencisi olan sanayiciler ile bir kampanya yapmak istiyorum.' Bu parkı bu şekilde düzenlerim. Bu planım da olmazsa o zaman ne yapayım, 'Ödemiş kendi utancıyla yaşasın' derim" ifadelerini kullandı.

Kadir Çıracı

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam