Advert

Büyükşehir Belediyesi'nden ilçelere 140 bin maske

Büyükşehir Belediyesi'nden ilçelere 140 bin maske
Büyükşehir Belediyesi'nden ilçelere 140 bin maske admin
Bu içerik 108 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından maske kullanımının il genelinde zorunlu hale getirmesi üzerine ilçe belediyelerine acil maske desteği kararı aldı. Şimdiye dek yurttaşlara 2.5 milyon maske dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bayrama kadar ilçe belediyelerine 140 bin adet maske gönderdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun il genelinde ve 30 ilçede maske kullanımını zorunlu hale getirmesi üzerine harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi, bayrama kadar yurttaşlara dağıtılmak üzere 30 ilçe belediyesine 140 bin maske gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi; her birine 10 bin olmak üzere Karabağlar, Buca, Konak, Karşıyaka, Bornova ve Bayraklı belediyelerine toplam 60 bin, her birine 7500 olmak üzere Çiğli ve Gaziemir belediyelerine toplam 15 bin, her birine 5 bin olmak üzere Narlıdere, Balçova ve Güzelbahçe belediyelerine 15 bin maske gönderdi. Merkez dışındaki 19 ilçe belediyesine de toplam 50 bin maske ulaştırdı. İlçe belediyeleri ise maskeleri pazarlarda ve yurttaşların yoğun olduğu yerlerde dağıtacak.
 

Büşra Boyar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide