Advert

Bayramda da çalıştılar

Bayramda da çalıştılar
Bayramda da çalıştılar admin
Bu içerik 117 kez okundu.

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını, çok sayıda sektörü etkilerken halkın temel gıda ihtiyacını karşılayan fırıncılar ise gece gündüz demeden çalıştı. Kaymakçı'da fırın işletmeciliği yapan Hasan Şen (55), işi nedeniyle bayram ve özel günlerde de çalışmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle çok sayıda iş yeri kapanmak zorunda kalırken özellikle gıda ile ilişkili sektörlerdeki iş yoğunluğunda da artış gözlendi. Tarım sektöründe çalışanlar, sokağa çıkma kısıtlamasında işlerinin başında olurken fırıncılar da işlerine devam etmek zorunda kalan işletmeciler arasında yer aldılar.

"Özel gün dinlemiyor"

27 yıldır fırın işletmeciliği yapan Hasan Şen, bayramda da çalışmak durumunda kaldıklarını söyledi. Ekmek işinin bayram ve özel gün dinlemediğini belirten Şen, "1993 yılından bu yana fırın işletmeciliği yapıyorum. Bayramlarda çalışmak zorunda olan sektörler arasında yer alıyoruz. Korona dolayısı ile de sokağa çıkma yasağı uygulanırken gece gündüz demeden işimize devam ettik. Ayrıca sokağa çıkamadığı için ekmek alamayan vatandaşlarımızın evlerine kadar da ekmek götürdük" dedi. Şen, her türlü zorluğuna rağmen işini severek yaptığını söyledi.

Onur Şahan

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Seçim öncesi Kiraz’a ziyaret
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam
Büyükşehir’den Kiraz’daki çalışmalara devam