Advert

Çevre kirliliğine dikkat çektiler

Çevre kirliliğine dikkat çektiler
Çevre kirliliğine dikkat çektiler admin
Bu içerik 45 kez okundu.

Beydağ Belediyesi'nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Başkan Feridun Yılmazlar ve Belediye Meclisi üyeleri, temiz bir çevreye dikkat çekmek için Beydağ'ın en güzel yerlerinden olan Baraj Kır Lokantası çevresinde çöp topladılar.

"İzmarit atmayalım ve içmeyelim”

Her vatandaşın çevre konusunda duyarlı olması gerektiğine vurgu yapan Feridun Yılmazlar, sokaklara atılan izmaritlere çok kızdığını söyledi. Yılmazlar, "Herkes, dükkanının ve evinin önünü temiz tutmalı. Bu sokaklar, bu çevre, tertemiz doğa, bu ülke bizim. Havasıyla, toprağıyla en güzel ülke, en güzel topraklar bizim. Bu güzelliği koruyalım ve daha yaşanabilir kılalım. Buradan herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sokaklara asla sigara izmariti, çöp atmayalım" dedi.

“Çevre kirliliği, dünyamızı tehdit ediyor"

Temiz bir çevre için herkese görev düştüğünü belirten Başkan Yılmazlar, "Çevre temizliği konusunda oldukça duyarlı olmak zorundayız. Biz yarınlarımıza, geleceğimiz olan sevgili yavrularımıza yemyeşil bir çevre, yemyeşil bir doğa bırakmak zorundayız. Etrafta çöp olmayan, temiz doğası olan bir çevreyle onları buluşturmak bizim borcumuz. Bütün dünyaya sesleniyorum, çevre kirliliği şu anda bizi tehdit ediyor. Dünya Çevre Günü duyarlılığı ve bilinci, her bireyde her gün olmalıdır. Değerli meclis üyelerimiz ile beraber bu bugün bu duyarlılığı gösteriyoruz. Ben herkese sesleniyorum, lütfen evlerinizin önünü tertemiz tutunuz, çöplerinizi yere atmayınız, bu doğa hepimizin, korumak zorundayız" şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret