Advert

Tır kantarı çok yakında faaliyette

Tır kantarı çok yakında faaliyette
Tır kantarı çok yakında faaliyette admin
Bu içerik 98 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Ödemiş'te gerçekleştirilen saha çalışmalarını gazetemize özel anlattı. Ödemiş'teki meyve sebze haline İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 60 tonluk tır kantarı gelecek hafta içinde faaliyete geçecek.

Konuyla alakalı açıklama yapan Başkan Güriş, "İzmir İştirakler Daire Başkanlığımızın bünyesinde olan bu hal alanında tır içine yüklenen sebze ve meyvelerin miktarını belirleyecek bir kantara ihtiyacımız vardı. Büyükşehir, ihtiyacımızı belirliyor. Bundan sonraki dönemde buraya giren çıkan sebze ve meyvelerin kontrolü bu tır sayesinde sağlanacak. Bu kontrolün sağlanması adına tırlar, dışarıya gönderiliyordu. Bu kantar için söz vermiştik. Koronavirüs hayatımıza girmeseydi Mart sonunda tamamlamayı düşünüyorduk. Koronavirüs olayından dolayı ciddi bir gecikme yaşadık ancak gelecek hafta kantarımızı faaliyete geçireceğiz. Buradaki önemli bir ihtiyacı da gidermiş olacağız. Ödemiş için de çok güzel oldu. Tır kantarını sadece halciler kullanmayacak, tüm Ödemiş kullanabilecek. Tarımsal kalkınmadaki ikinci cemrede verilen sözlerden bir tanesini hayata geçirdik, çok mutluyuz" dedi. 

Sebze Meyve Komisyonu Üyesi Necip Urtimur ise şunları söyledi: "Ödemiş için çok gerekli bir şeydi. Bizim için kolaylık oldu. Halimize giren çıkan araçların içinde malzemelerin tartılması için daha önce dışarı gidiyorduk. Bu kantarın yapılmasına sebep olan herkese sonsuz teşekkürler."

Kadir Çıracı

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak