Advert

İki ilçede kenevir operasyonu

İki ilçede kenevir operasyonu
İki ilçede kenevir operasyonu admin
Bu içerik 96 kez okundu.

Beydağ ve Kiraz'da gerçekleştirilen operasyonlarda Hint kenevirleri ele geçirildi. Beydağ'da jandarma ekipleri, ormanlık ve makilik arazi içinde ekilmiş 1182 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirdi. Jandarma, Kiraz'da da 186 kök Hint keneviri bitkisine el koydu.

Edilen bilgiye göre İzmir İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı ve yasa dışı ekim olaylarıyla mücadele kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Beydağ ilçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Halıköy Mahallesi Kurtkayası Yaylası'nda devriye görevi yürütürken ormanlık ve makilik arazi içinde ekilmiş Hint kenevirlerini fark etti. Çalışma başlatan ekipler, 1182 kök Hint keneviri bitkisini sökerek el koydu. Hint kenevirleri, imha edilirken olayla ilgili şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Şüpheliler aranıyor

Öte yandan bir başka operasyonda İzmir İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Kiraz ilçesi Sarısu Mahallesi Eğridere mevkisinde yasa dışı kenevir bitkisinin ekildiğinin bilgisine ulaştı. Bölgede arama tarama faaliyeti icra eden ekipler, 186 kök Hint kenevir bitkisine el koydu. Olayla ilgili şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. 

Kadir Çıracı

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Turhan Eke'nin acı kaybı
Turhan Eke'nin acı kaybı