Advert

Çaylı Muhtarı Güçlü'den çöp istasyonu açıklaması

Çaylı Muhtarı Güçlü'den  çöp istasyonu açıklaması
Çaylı Muhtarı Güçlü'den  çöp istasyonu açıklaması admin
Bu içerik 124 kez okundu.

Çaylı Mahallesi Muhtarı İsmail Güçlü, çöp transfer istasyonu hakkında konuştu. Güçlü, "Çaylı Mahallesi'ne yapılacak olan çöp transfer istasyonu, mahallemizin kalkınması ve temizlenmesi açısından faydalı olacak. Mahallemize yalnızca transfer istasyonu kurulacak, çöp dökülmeyecek. Çöp dökülüp biriktirilse ben de istemem. Mahallemize zarar vereceğini düşündüğüm bir proje olsa en önce ben karşı çıkar, halkımın yanında dururum. Halkım neredeyse ben ordayım.

 

Mahalle olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla geçiniyoruz. Ölen hayvanların leşleri, dere yataklarına atılıyor. Bunun yanı sıra hayvansal gübre ve evsel atıklar da mahallenin pek çok noktasına atılmakta. Transfer istasyonuyla beraber bu durum ortadan kalkacak ve mahalleli olarak daha temiz bir mahalleye sahip olacağız. Bununla birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'le yaptığımız görüşmeler neticesinde bu istasyondaki istihdamın mahallelime verilmesinin de sözünü aldım. Bu istasyonda mahallelime iş imkanı da sağlanacak" dedi.

 

"Yerleşim yerinden geçmeyecek"

 

Güçlü, "Bütünşehir Yasası öncesi belediye mevcut iken çöpler, şu anda istasyon kurulacak alana atılıyordu.  Sonrasında Ödemiş Belediyesi'nin destekleri ile o alanı zeytinliğe dönüştürdük. Bu projeyle bu alana daha çok ağaçlandırma yapılacak, daha da güzelleştirilecek.

 

Yakın zamanda Urla'da askerlik yapan bir kardeşimizle sohbet ettik. Bu kardeşimiz, Urla Çöp Transfer İstasyonu'na gitme imkanı bulmuş. O alana askeriye çöpünü dökmeye gitmiş. O istasyonda beyaz gömlek, kot pantolonla çalışıldığını, tertemiz bir alan olduğunu anlattı. Kokunun ve kirliliğin olmadığını, tertemiz bir alan olduğunu söyledi.

 

Halkımızın bilgilenmesi adına şunu da belirtmek isterim ki Beydağ ve Kiraz'dan gelecek konteynır araçları, Çaylı Mahallesi'nden geçmeyecek. Çevre yolundan geçerek Kiraz yolu üzerinden transfer istasyonuna varacak. Yani yerleşim yerini kullanmayacak" şeklinde konuştu.

 

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Turhan Eke'nin acı kaybı
Turhan Eke'nin acı kaybı