Advert

Burs desteği ile diş hekimliği birinciliği

Burs desteği ile diş hekimliği birinciliği
Burs desteği ile diş hekimliği birinciliği admin
Bu içerik 165 kez okundu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ödemiş Şubesi, derneğin burs verdiği Buse Korkut'u ödüllendirdi. Derneğin ilk bursiyerlerinden Buse Korkut'un Diş Hekimliği Fakültesi'ni birincilikle bitirdiğini belirten ÇYDD Ödemiş Şube Başkanı Ümran Akça Ateş, "Gururluyuz, hep birlikte daha güzel yarınlar için varız" dedi.

1996 yılında Ödemiş'te dünyaya geldiğini, ilk öğrenimimi Tire'de, orta öğrenim ve lise eğitimimi Ödemiş'te tamamladığını belirten Buse Korkut, ÇYDD bursunun başarı hayatında önemli bir yeri olduğunu söyledi. Korkut şunları söyledi: "Eğitim hayatım boyunca ailemin maddi yetersizlikler içinde olması, annemin meme kanserine yakalanması, benim çeşitli sağlık sorunlarıyla uğraşmam gibi hayatımı zorlaştıran birçok duruma rağmen çıktığım bu yolda her zaman en büyük destekçim, ÇYDD ailesi oldu. Bana duydukları güven, verdikleri maddi destekten her zaman daha önde yer aldı. Bugün okulunu birincilikle bitiren bir diş hekimi olarak göğsümde taşıdığım ve taşıyacağım ÇYDD sevgisi gurur kaynağımdır.

İki mektubu derece aldı

ÇYDD ile ilk tanışmam, 2009-2010 döneminde Türkan Saylan'a Mektup Yarışması'na gönderdiğim iki mektubumun dereceye alınarak bir kitapçık haline basılmasıyla oldu. Aynı yıl emekli başkonsolos Ülkü Başsoy'un katkılarıyla ÇYDD Ödemiş Şubesi açıldı ve bu aile ile tanışma olanağını yakaladım. 

Lisans eğitimimi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde dönem birincisi olarak henüz tamamladım. İdeallerimde iyi bir üniversitede akademisyenlik yapmak olduğu için şu anda uzmanlık sınavına hazırlanmaktayım. Böylece ülkeme hem bilgi ve becerilerimi aktarabileceğim yeni diş tabipleri yetiştirebilmeyi hem de yetişen kardelenlerimize can sularını vermeyi başarabileceğimi ümit ediyorum.

Eğitimimde hem maddi hem de manevi desteğini esirgemeyen ve beni yalnız bırakmayan ÇYDD ailesine bir mezuniyet hediyesi vermek en büyük arzumdu ancak bu hediye, özgün ve mezun kardeşlerime de örnek olmalıydı. Mezun edilen hiçbir kardelenin bu aileyle iletişimini koparmadığını göstermek ve minnetimi en iyi yaptığım şey olan 'yazmak' ile dile getirmek için 'Adı Masal Olsun' isimli kitabımı değerlendirilmesi için genel merkeze ilettim. Kabul edilmesi halinde tüm haklarını mezuniyet armağanım olarak ÇYDD ailesine adamayı ümit ediyorum."

"Hep birlikte daha güçlüyüz"

ÇYDD Şube Başkanı Akça da dernek binasında düzenlenen küçük törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Buse öğrencimizin yanında bir avukatımız da okulunu bitirdi, staja başlayacak. Bu yıl 13 öğrencimiz, üniversite sınavına girdi. Geçtiğimiz yıl Ödemiş şubemizden toplam 33 öğrencimize burs verdik. Bir de genel merkezin her sene burs verdiği öğrencilerimizle birlikte pek çok öğrenciye burs vererek gençlere az da olsa katkı sunabilmenin gururu hepimizindir.  Yıllardır hiç yorulmadan eğitime katkı sunan bütün çağdaş dostlarımıza sonsuz minnet duygularımızı iletiyoruz. Hep birlikte daha güçlüyüz. İyi ki varsınız."

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide