Advert

Ayhan Kökmen cinayetinde ağırlaştırılmış müebbet istendi

Ayhan Kökmen cinayetinde ağırlaştırılmış müebbet istendi
Ayhan Kökmen cinayetinde ağırlaştırılmış müebbet istendi  admin
Bu içerik 106 kez okundu.

Ödemiş'te 2017 yılının Aralık ayında okul müdürü Ayhan Kökmen'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin beş sanığın yargılandığı davanın mütalaa duruşması yapıldı. Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi'nde kapalı yapılan duruşmaya tutuklu sanık B.Y. ile suça sürüklendiği iddia edilen U.Y. ve İ.P., cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı. 

 

Silahlı saldırıda öldürülen okul müdürü Ayhan Kökmen'in eşi Ümmü Ayfer Kökmen ve avukatların hazır bulunduğu duruşmada cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını okudu. Cumhuriyet savcısı, U.Y. ve İ.P.'nin "kamu görevlisini görevinden dolayı tasarlayarak öldürme" suçundan 18 ila 24 yıl arasında, tutuksuz yargılanan C.A.'nın 15 ila 20 yıl arası, U.Y.'nin babası B.Y.'nin de "çocuğu kamu görevlisini tasarlayarak öldürmeye azmettirme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılmasını istedi. Savcı, çocuklardan Y.O.'nun da beraatını talep etti. Savunmalar için taraflara süre veren mahkeme heyeti, duruşmanın 13 Kasım'da yapılmasını kararlaştırdı.

 

15 Aralık 2017 tarihinde Ödemiş’e bağlı Kaymakçı Mahallesi'ndeki Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde meydana gelen olayda okul müdürü Ayhan Kökmen, görevi başında öldürülmüştü.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı