Advert

Uyuşturucu ihbarından imalathane çıktı

Uyuşturucu ihbarından imalathane çıktı
Uyuşturucu ihbarından imalathane çıktı admin
Bu içerik 123 kez okundu.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Amirliği ekipleri, Bengisu Mahallesi'nde bulunan bir binanın çatı katında uyuşturucu kullanıldığı bilgisi edinmesi üzerine çalışma başlattı. Adrese giden ekipler, çatıya çıktığında I.D. isimli kadını ve masanın üstünde uyuşturucu madde içmede kullanılan aparatı fark etti. I.D., aparatların B.A. isimli şahsa ait olduğunu ve adreste kendisini beklediğini söyledi.

 

Çatı katına göz gezdiren ekipler, duvar dibinde ağzı açık vaziyette kahverengi renkli çanta içerisinde tabanca parçaları ve çeşitli tamir aletlerini fark etti. İşlemler sürerken adrese B.A. isimli şahıs geldi ve çanta içindeki malzemeler ile masa üstündeki aparatın kendisine ait olduğunu itiraf etti.

 

Malzemeler ele geçirildi

 

Nöbetçi savcının yazılı talimatı üzerine adreste arama yapan ekipler, bir adet bong şişesi, kahverengi çanta içerisinde silah yapımında kullanılan farklı ebatlarda silah kabza sürgü parçaları, üç adet kabza, bir adet boş şarjör, bir adet tabanca horoz tertibatı, bir adet 7-65 mm çapında fişek, muhtelif çaplarda matkap uçları, şarjlı matkap ve yanında materyal kesiminde kullanılan matkap ucu, iki adet matkap şarj aleti ele geçirildi.

 

Adresin bodrum katında da arama yapan ekipler, burada da silah ve üretiminde kullanılan malzemeler ele geçirildi. Aramada çanta içerisinden dört adet testere ağzı, üç adet silah gövdesi, 14 adet kabza kapağı, üç adet tornavida, üç adet eğe, dört adet matkap ucu, 10 adet çeşitli ebatlarda yay, bir adet şarjör, 30 adet kuru sıkı dolu fişek, bir adet kuru sıkı boş fişek, bir adet toplu silah fişek yatağı, iki adet sürgü, beş adet kabza ve bir adet elle sıkıştırma eski mengene ele geçirildi.

Yapılan aramanın ardından B.A. isimli şahıs, ekipler tarafından gözaltına alındı. Şüpheli şahıs, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı