Advert

Bayram sonrası dezenfekte

Bayram sonrası dezenfekte
Bayram sonrası dezenfekte admin
Bu içerik 125 kez okundu.

Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından mahallelerdeki tüm çöp konteynırları yıkanarak dezenfekte edildi. Fen İşleri Müdürlüğü temizlik ekipleri, Kurban Bayramı sonrası çöplere atılan atıkların kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde tüm mahallelerde bulunan konteynırları yıkayarak bakteri öldürücü ve koku giderici antibakteriyel ilaçlarla temizledi.

Ekipler tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik hizmetinin yanı sıra Kurban Bayramı'nda kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynırlarına yönelik özel bir çalışma yapıldı.

"Vatandaşların rahatsızlık yaşamaması için"

Halkın sağlığı ve çevre temizliğinin en hassas konulardan biri olduğunu belirten Başkan Feridun Yılmazlar, "Tüm cadde ve sokaklarımızda temizlik çalışmalarımız devam ederken periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik işlerine ara vermedik. Kurban Bayramı'nda kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynırlarına yönelik özel bir çalışma yapıldı. İlçemizde bulunan bütün çöp konteynırlarımızı yerinde yıkayarak özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü temizlik ekiplerimiz, dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Bu çalışma ile sadece konteynırların temizliği değil, şehir içinde çeşitli atıklardan kaynaklanan kirli noktalarda da bu dezenfekte işlemi sağlanıyor" dedi.

 

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı