Advert

Çevre dostu tesise inceleme ziyareti

Çevre dostu tesise inceleme ziyareti
Çevre dostu tesise inceleme ziyareti admin
Bu içerik 19 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte inşaatı devam eden çevre dostu İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi'ni ziyaret ederek firma yetkililerinden tesisin çalışma prosedürü hakkında bilgi aldı.

 

Başkan Eriş, "Bu tesis ile hem topraklarımız hem su kaynaklarımız korunacak hem de elektrik üretimiyle ülke ekonomimize katkı sağlanacak. Atıkların evlerde ayrıştırılması ile başlayacak süreç ile havzamızdaki evsel atıkların %95’ini değerlendirerek 100 bine yakın konuta elektrik ve tarımsal üretime organik gübre üretecek, ambalaj atıklarını geri dönüşüme hammadde olarak kazandıracak çevre dostu bu tesis, son teknoloji kullanılarak hazırlanıyor.
 

Tamamen kapalı olarak hizmet verecek bu tesiste geriye kalacak %5 kadar bakiye atık da standartlara uygun şekilde hazırlanacak Tire’deki deponi alanında çevreye en zararsız şekilde bertaraf edilecek. Asla sızma olmaması için yüksek kalitede beton kullanılan bu tesisten dışarıya koku çıkmaması için yine yüksek teknolojiden yararlanılarak filtreler kuruluyor. Tesiste ortaya çıkacak atık su da ön arıtmadan geçirilerek Ödemiş Atık Su Arıtma Tesisi'ne verilecek" ifadelerini kullandı.

 

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette