Advert

Ödemiş'in su sorunu Rahmanlar ile çözülecek

Ödemiş'in su sorunu Rahmanlar ile çözülecek
Ödemiş'in su sorunu Rahmanlar ile çözülecek admin
Bu içerik 152 kez okundu.

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, yapımı devam eden Rahmanlar Barajı'nın tamamlanmasıyla birlikte ilçenin su sıkıntısının giderileceğini söyledi. Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan ve son aşamaya gelinen Rahmanlar Barajı'nın tamamlanmasıyla hem vatandaşların hem de tarım arazilerinin su ihtiyacının giderileceği ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, ilçede yaşanan su sıkıntısının Ödemiş Belediyesi ve İZSU arasında yaşanan koordine eksikliği nedeniyle çözülmediğini öne sürdü. Şen, "Bu kapsamda ilçemizde su sıkıntısı yaşadığımız şu günlerde DSİ tarafından yapımı üstlenilen ve yapımında son aşamaya gelinen Rahmanlar Barajı ile Ödemiş'e yılda 9.36 milyon metreküp içme suyu temin verilecek. Aynı zamanda ilçedeki tarım arazilerine de su sağlayacak olup ilçemizin su sorununun çözümüne önemli katkı sağlayacaktır" dedi.

"Vatandaşı mağdur etmeden yönetim"

Başkan Şen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Vatandaşlarımız tasarruf ederken İZSU yetkililerinin ilçede patlayan su borularını bir hafta sonra onarması, kabul edilebilir bir durum değildir. Ödemiş, geçmişte ve günümüzde su sorunu yaşarken CHP'li belediyelerin hizmetleri engelleme anlayışında bir değişiklik olmamış, Ödemiş hizmetlerden mahrum bırakılmıştır. Bu nedenle İZSU yetkilileri ile Ödemiş Belediyesi'ni yaşadığımız süreçte ikilik çıkarmadan ve birbirlerine suç atmak yerine aralarındaki koordinasyonu sağlayarak problemleri çözme odaklı olacak şekilde süreci doğru bir şekilde vatandaşı mağdur etmeden yönetmeye davet ediyoruz."

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı