Advert

Havzadaki beş ilçe çember dışında kaldı

Havzadaki beş ilçe çember dışında kaldı
Havzadaki beş ilçe çember dışında kaldı admin
Bu içerik 186 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hijyen standartlarını karşılayan yeme-içme ve konaklama tesislerine verdiği Turuncu Çember sertifikası, il genelinde yaygınlaşırken Küçük Menderes Havzası'ndaki yedi ilçeden beşinde ise bu sertifikaya sahip tek bir yer bile yok.

Sertifika almak için başvuran işletme sayısı, İzmir genelinde 327'ye, Turuncu Çember almaya hak kazanan işletme sayısı ise 241'e yükseldi. İl merkezi ve deniz kıyısı ilçelerinde yoğunlaşan sertifikadan Selçuk'ta 11, Tire'de ise beş tesis yararlanırken Ödemiş, Bayındır, Kiraz, Beydağ ve Torbalı'da ise hiçbir işletme, Turuncu Çember kapsamında bulunmuyor.

Değerlendirmeler hızla sürüyor

Değerlendirmeler, ilçe belediyelerinin oluşturduğu kurullara ek olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Turuncu Çember Değerlendirme Ekibi tarafından üç ayrı koldan hızla devam ediyor. Turuncu Çember sertifikası, İzmir'deki işletmelerin normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştırmayı ve işletmelerin yurt içi ve yurt dışı platformlarda tanıtımını yaparak İzmir'in turizm sektörüne katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yeme içme tesisleri kategorisinde 100 üzerinden asgari 75, konaklama tesisleri kategorisinde ise 200 üzerinden asgari 150 puan alan işletmeler Turuncu Çember almaya hak kazanıyor. Turuncu Çember sertifikasını alan işletmeler, turuncucemberizmir.com internet sitesindeki İzmir haritasında güvenle tercih edilen işletmeler olarak yer alıyor.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok