Advert

Gereli Kooperatifi'nin ikinci yerinin açılışını Başkan Soyer yaptı

Gereli Kooperatifi'nin ikinci yerinin açılışını Başkan Soyer yaptı
Gereli Kooperatifi'nin ikinci yerinin açılışını Başkan Soyer yaptı admin
Bu içerik 121 kez okundu.

Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin Salı Pazarı'nda bulunan ikinci iş yerinin açılış töreni, geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirildi. Açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile eşi Selma Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Gerçek, İğdeli Kooperatif Başkanı Süleyman Top, Bademli Kooperatif Başkanı Selçuk Bilgi, Ödemiş'in çok sayıda muhtarı ile çok sayıda oda başkanı ile sivil toplum kuruluşu başkanları da katıldı.

 

Saat 12.30'da gerçekleşen açılış töreninde konuşan Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gerçek, "Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak 'Köylü milletin efendisidir' diyen büyük önderimiz Atatürk'ün izinde hem üretimin yarınlarda da sürdürülebilir olması hem de tüketicilerimizin sağlıklı gıdaya hijyenik, ucuz ve aracısız ulaşması için gece gündüz çalışıyoruz. 2005 yılında 60 ortakla yola çıkan kooperatifimiz, her geçen yıl gelişen kurumsal yapısı ile bugün 235 ortakla yoluna emin adımlarla devam ediyor" dedi.

 

"Köylü ve çiftçimize destek olmayı

sürdürüyoruz, sürdüreceğiz"

 

Gerçek, "İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve Ödemiş Belediyemizin güç birliği içerisinde kırsalda ihtiyaç duyulan altyapı çalışmalarını gerçekleştirmeleri, üreticiyi yazın tozdan, kışın çamur sıkıntısından kurtaran emekleri sayesinde ürünlerimiz kısa yoldan pazarlara ve alıcıya ulaştırılıyor, değeri korunuyor. Birlikte üretmenin güzelliğini paylaştığımız, emekleri için minnettar olduğumuz kooperatif ortaklarımızla ve kooperatif çalışanlarımızla büyük bir aile olarak başaracağımız çok şey var çünkü gelecek tarım ve hayvancılıktan, tarım ve hayvancılığın geleceği de kooperatifleşmekten geçecektir” ifadelerini kullandı.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise şunları söyledi: "Büyükşehir Belediyemiz, kent genelinde tarımsal üretim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesine yönelik yürüttüğü projeyle kır ve kent arasındaki ekonomik ve toplumsal ilişkinin güçlendirilmesine önemli katkılar vermeye devam edecek.

 

'İzmir'de başka bir tarım mümkün' vizyonumuz doğrultusunda İzmir genelinde alım garantili desteklerimizden koyun, keçi, gübre, manda, fidan, tohum, yem, arı dağıtımına süt tankı ve ortak makine parkı desteklerinden tarımsal sulama yatırımlarına kadar pek çok alanda köylü ve çiftçimize destek olmayı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz."

 

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı