Advert

Kiraz'ın nüfusunda önemli artış beklentisi

Kiraz'ın nüfusunda önemli artış beklentisi
Kiraz'ın nüfusunda önemli artış beklentisi admin
Bu içerik 148 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir-Manisa Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzen Planı Raporu'nda 2025 yılına kadar İzmir'in olası toplam nüfusunun 5 milyon 545 bine ulaşacağını bildirdi. İlçelerde de nüfus öngörüsünde dikkat çeken rakamlar yer aldı. Rapora göre güncel nüfusu 44 bin olan Kiraz'ın beş yıl içerisinde 60 bin kişiye erişmesi bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir-Manisa Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzen Planı'nı hazırladı. Askıya çıkan planın hükümler ve açıklama raporunda İzmir ile ilgili önemli bilgiler yer aldı. Raporda İzmir ve Manisa illerinden oluşan planlama bölgesini kapsayan 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nın temel amacıda paylaşıldı.

Raporda amacın, "Parçacı ve sektörel planlamanın oluşturduğu sorunların ortadan kaldırılması, kentleşme ve sanayileşmenin kontrollü gelişiminin sağlanması, gelişmelerin sürdürülebilir kılınması, ekolojik dengeyi bozacak olası etkilerin engellenmesi, 2025 yılına kadar kültürel ve doğal değerlerin korunmasını sağlayacak biçimde gelişmenin yönlendirilmesidir" şeklinde ifadelere yer verildi.

İlçeler nasıl sıralandı?

2025 yılı nüfus öngörüsüne de yer verilen raporda İzmir'in toplam nüfusunun ise 5 milyon 545 bine ulaşacağı ifade edildi. Buna göre Kiraz'ın 2025 yılına kadar nüfusunun 60 bin, Bayındır'ın 65 bin, Beydağ'ın 22 bin, Ödemiş'in 177 bin, Selçuk'un 50 bin, Tire'nin 134 bin ve Torbalı'nın 280 bin olmasının beklendiği bildirildi. 

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı