Advert

Çatı katında yangın çıktı

Çatı katında yangın çıktı
Çatı katında yangın çıktı admin
Bu içerik 190 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece, Ödemiş Adliyesi'nin de üzerinde bulunduğu Adnan Menderes Bulvarı'nda bulunan bir evin çatısında yangın çıktı. Yangın, gece 00.10'da başladı. Evin çatısından çıkan dumanlar, kısa sürede alevlere dönüştü. Çevredeki vatandaşlar ise durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Evin bir ekmek fırınına on metre mesafede olduğu ve iddialara göre yangının klimadan çıktığı belirtildi.

Evinin çatısı yanan Cemile Aydın, "Yatıyordum. Yukardan sesler gelmeye başladı. Oğlum, 'Anne, yukarıdan garip sesler geliyor' dedi. Kapıyı açar açmaz dumanları fark ettik. Meğerse çatımız yanıyormuş" dedi.

Yangını saniye saniye anlattı

Yan apartmanda yaşayan ve yangını ilk fark eden Gülçin Karatepe, "Evimde oturuyordum. Televizyon izlerken kanal gitti. Düzeltmek için terasa çıktım, 'Hava da alayım' dedim. Kafamı bir çevirdim, küçük küçük kıvılcımlar gördüm.  İçimden 'Mangal mı yapıyorlar acaba? Ocak mı yaktılar?' diye sordum. İlk dakikalarda anlam veremedim. Akabinde alevler çatıya doğru yükselmeye başladı. 'Yangın var' diye çığlık attım. Çevredeki vatandaşlara 'Apartmanda kim varsa kaldırın' diye bağırmaya başladım.

Yandaki apartmanlara da haber verdim. O saniyelerde yukarı baktığımda alevler daha da kötüydü. Can havliyle yol üzerindeki arabaları çektirtmeye çalıştım. Ateş sıçrar, arabalar patlar diye çok korktum. Allah'tan kimsenin canına bir şey gelmeden yangın kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri, ellerinden gelen her şeyi yaptı. Ekipler, tüm imkanları kullandı. Tüm kahramanlarımızı kutluyorum" şeklinde konuştu.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı