Advert

Kiraz'da 30 Ağustos coşkusu

Kiraz'da 30 Ağustos coşkusu
Kiraz'da 30 Ağustos coşkusu admin
Bu içerik 86 kez okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı, Kiraz Şehit Birol Uysal Cumhuriyet Meydanı'nda coşkuyla kutlandı. Sabah saat 11.00'de Kiraz Şehit Birol Uysal Parkı'ndaki Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk koyulması ile başlayan törene Beydağ  Kaymakamı Abduhrahman Çelebi, Belediye Başkanı Saliha Özçınar, İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Ali Kavgas, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hasan Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın, müdür yardımcıları Gencay Bulut ile Özlem Yücer Kavalcı, İlçe Spor Müdürü Ahmet Orhan Erçelik, Tarım İlçe Müdürü Engin Özpınar, siyasi parti ilçe başkanları, İYİ Parti İlçe Başkanı Halit Demir tam kadro katıldı.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Sert, CHP İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, MHP İlçe Başkanı Musa Özdemir, Kiraz Ülkü Ocağı Başkanı İskender Deveci, Belediye Zabıta Amiri Ali Gülmez, sivil toplum kuruluşları, Esnaf Odası Başkanı Halit Özmen, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Nasuh Coşkun da törende yer aldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Çavuş Sefa Aysu yaptı. Konuşmada, "Aziz Atatürk, tarihimizin en önemli gurur günlerinden Büyük Zafer'in yıl dönümünde huzurunuzdayız. Büyük yokluklar içinde güçlü ordulara karşı Kurtuluş Savaşı'nda verdiğiniz mücadele milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Yüce milletimiz ve kahraman ordumuzla 30 Ağustos'ta muazzam bir destan yazdınız. Bize bu cennet vatanı ve Cumhuriyet'i miras bıraktınız.

Biz, bu ülkenin her karış toprağı için ne bedeller ödendiğinin bilincindeyiz. Emanetiniz güvenilir ellerdedir, emanetinize sonsuza kadar kararlılıkla sahip çıkacağız. Türkiye Cumhuriyeti'ni işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için büyük gayret gösteriyoruz. Bin yıldır etle tırnak gibi ayrılmaz bir bütün olan milletimiz, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hedeflerine ulaşmak için var gücüyle çalışıyor. Aramıza nifak sokmak isteyenler, tarihin her döneminde olduğu gibi hüsrana uğrayacaktır" ifadeleri yer aldı. Kutlamalar, konuşmaların ardından tören geçişi ile son buldu.

Haber Resim Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Turhan Eke'nin acı kaybı
Turhan Eke'nin acı kaybı