Advert

"İlçemizde korona vakası olmadı"

admin
Bu içerik 136 kez okundu.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ'ın yamaç paraşütü için hava akımı uygun olan birkaç yerden biri olduğunu hatırlatarak, paraşüt pilotlarını ilçeye davet etti.

Yılmazlar, "Belediye olarak pandemide gayet güzel çalıştık. Hatta biraz daha farklı çalışarak ATM'ler, asansör boşlukları gibi yerleri her gün ilaçladık. Bugüne kadar ilçede hiçbir koronavirüs hastası olmadı. Bu kriz, dünyanın başına gelebilecek en büyük dertlerinden biridir. İnşallah en kısa zamanda atlatırız. Her yerde vefa grupları kuruldu, biz de kaymakamlıkla eşgüdümlü çok güzel çalıştık. Şu anda yine hazırlıklıyız, ikinci bir dalga olursa dezenfektan, maskeler hazır. En büyük sıkıntımız maddi kaynak, giderler bizi oldukça sarstı" dedi.

Birkaç projenin bittiğini kaydeden Yılmazlar, Beydağ Kalesi Uyanıyor projesinin devam ettiğini ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in kendilerine destek vereceğini belirterek projeler tamamlanınca herkesi Beydağ'a beklediklerini kaydetti. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda tüm evlere Türk bayrağı dağıttıklarını hatırlatan Başkan Yılmazlar, "Halka bir nebze moral olmasını sağladık" diye konuştu.

Güneş enerjisi sistemleri

Dört katlı bir alan olduğunu ve düğünlerin orada yapıldığını ancak eskidiği için yenileme çalışmaları başlattıklarını söyleyen Başkan Yılmazlar, "Hem o sosyal tesisin ihtiyacı olan elektrik hem de bölgeye satılmak üzere güneş enerjisi sistemleri projesi düşünüyoruz. İlçemiz, tarım ve hayvancılıkla geçinen bir ilçe. İncir ve kestane bizde yoğun. İncir pazarı, Aydın bölgesine taşındı. Biz de kestane pazarı bizden başka yere gitmesin diye festival düşündük. Çok güzel bir festival gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

Hastane yapımı ve diğer projeler

Yılmazlar, Beydağ'da 10 yataklı bir hastanenin bitmek üzere olduğunu ve yerel ürünleri değerlendirmek amaçlı dört ayrı kooperatif kurduklarını söyledi. Başkan Yılmazlar, "Bu kooperatiflerle büyük işler yapmak istiyoruz. Küçük dokunuşlar yaptık. 1875'ten beri Beydağ'da maden işletmesi var, özel bir şirkette. En büyük ideallerimizden biri, kapanan köy okullarındaki Atatürk büstlerini köy meydanlarına almak ve bunu yapıyoruz da.

Kendi ekmeğini kendin yap projemiz var, bu kapsamda her köye bir fırın yapıyoruz. Baraj önünde devasa bir alanımız var, seçim öncesi söz vermiştik, burayı bir sera yapmak istiyoruz. Bunda da bayağı yol aldık. Yine seçimden önce söz vermiştim, belediyenin binası için dışarıdan gelen misafirimizin araba koyacağı yer yok. Görüşmeler devam ediyor, Beydağ Belediyesi'ni taşımak istiyoruz. Spora çok önem veriyorum. Yamaç paraşütü için Türkiye'de hava akımı için iyi olan az yerlerden biridir. Herkesi bekleriz" diye konuştu.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”