Advert

Beydağ'dan Vali Köşger'e fahri hemşehrilik beratı

Beydağ'dan Vali Köşger'e fahri hemşehrilik beratı
Beydağ'dan Vali Köşger'e fahri hemşehrilik beratı admin
Bu içerik 101 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta Ödemiş ve Beydağ'ı ziyaret ederek birtakım incelemelerde bulunan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, bir dönem kaymakamlığını yaptığı Beydağ'ın fahri hemşehrisi oldu. Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Vali Köşger'e tüm ilçe halkı adına berat takdim etti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmazlar, "İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger'e ilçemize yapmış olduğu ziyaret için çok teşekkür ederiz. İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger'in iade-i ziyaretleri ile ilçemizi onurlandırdığı programdaki sunumda ilçemiz için yapmayı planladıklarımızı ve ilçemiz için önem arz eden projeleri anlattık. İlçemiz için ayrı bir yere sahip olan İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger'e tüm hemşehrilerimiz adına Fahri Hemşehrilik Beratı'nı takdim ettik. 1993 yılında belediye başkanımız olan Sayın Enver Kırcan ile o dönemde kaymakamlık görevi yapan Sayın Valimiz anılarını tazelediler.

"İlçe tarihimize ışık tutacak"

İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger, ilçe halkımızın yoğun ilgisi sonrası çarşı meydanımızda hemşehrilerimiz ile sohbet etti. Ardından Sayın Valimiz ile Bizans İmparatorluğu döneminden bu yana 5000 yıllık bir tarih üzerine kurulu Beydağ Kalemizi adım adım gezdik ve Sayın Valimize kalemizin binlerce yıllık tarihi hakkında bilgi verdik. Üzerinde incelemelerde bulunduğumuz ve restoresi devam eden Beydağ Kalesi, tamamlandığında Kent Müzesi olarak ilçe tarihimize ışık tutacak" dedi.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahidi Erdoğan olacak
Şahidi Erdoğan olacak
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı
Selçuk Belediye Başkanı’ndan peynir alımı