Advert

Demokrat Parti Ödemiş'te Mutahhar Ateş ile devam

Demokrat Parti Ödemiş'te Mutahhar Ateş ile devam
Demokrat Parti Ödemiş'te Mutahhar Ateş ile devam admin
Bu içerik 271 kez okundu.

Demokrat Parti Ödemiş Olağan İlçe Kongresi, geniş katılımlı olarak Üç Eylül Parkı içinde gerçekleştirildi. Yapılan kongreye Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi Nedim Turbil, Demokrat Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Müşerref Tuna, İl Teşkilat Başkanı Hasan Enet, İl Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Yılmaz, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, Menderes İlçe Başkanı Hüseyin Kızıltaş, Çiğli İlçe Başkanı Mehmet Demirci, Tire İlçe Başkanı Hasan Sinan Sarp, Karabağlar İlçe Başkanı Köksal Kaya, Buca İlçe Başkanı Besim Toros, Menderes Eski İlçe Başkanı Ali Haşim, Torbalı Eski İlçe Başkanı İbrahim Demir ve Partililer katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşma  yapan ve Demokrat Parti Ödemiş İlçe Kongresi'nin divan başkanı olan Nedim Turbil, "İzmir'e bağlı ilçelerde gemilerimizi inşa etmeye devam ediyoruz. Kovid-19 vakasının ortaya çıkması ve yeni normalleşme sürecine girdiğimiz günden bugüne Karabağlar, Bergama ve Tire'nin ardından bugün de Ödemiş İlçe Kongresi'ni sağlanan çoğunlukla gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"Gönüllülük esasıyla görevimizi sürdürüyoruz"

Gündem maddeleri gereği Ödemiş İlçesi Faaliyet Raporu ve Kesin Hesap Raporu, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Keke tarafından okunarak oy birliğiyle yönetim ibra olundu. Bunun ardından siyasi konuşmalara geçildi ve ilk olarak söz, Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş'e verildi.

Ateş, "Partimizin demokrasi şölenine hepiniz hoş geldiniz. Bugün Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanlığı'nın kongresi için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bilindiği üzere siyasi partilerde yapılan bu kongreler, bir yenilenme ve değişim sürecidir. Siyasi partilerde önemli olan, partinin isminin kalıcı olmasıdır. Biz de Ödemiş İlçe Teşkilatı'nda Demokrat Parti misyonunu benimseyerek bu görevi aldık. Partililerimizin desteği ile görevimizi sürdürdük. Bizim buradaki tek amacımız, geçmişte bu ülkeye hizmet etmiş ve çeşitli değişimleri gerçekleştirmiş bir partinin elçileri olarak Demokrat Parti bayrağını Ödemiş ilçesinde dalgalandırmak olacaktır.

Demokrat Partililer olarak her zaman birlik ve beraberlik duyguları içinde Türkiye genelinde teşkilatlanarak ülkemize ve partililerimize yine en iyi hizmeti vereceğine inanıyorum. Bu demokrasi şölenimize teşrif ettiğinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

"Bugün Demokrat Partimizin düğünü var"

Daha sonra söz alan Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, düğün havasında bir kongre süreci yaşadıklarını ifade ederek, "Bugün burada, bu güzel ilçemizde kongremizi yapmak üzere toplandık. Bugün Demokrat Parti'nin düğünü var, düğünü yapmak için toplandık. İnşallah bu kongre, Türkiye için hayırlara vesile olur. 

Türkiye'ye bugüne kadar en çok hizmet eden; taşında, toprağında, Türkiye'nin her yerinde izi olan Demokrat Parti, yeniden iktidara kavuşarak kaldığı yerden devam edecek ve hizmetlere başlayacaktır.  Korkusuz, güçlü bir Türkiye'yi yeniden inşallah hep birlikte oluşturacağız. Bunları çocuklarımız, torunlarımız ve Türkiye'nin geleceği için yapacağız.

Demokrat Parti, Adalet Partisi veya Doğru Yol Partisi'nden birisi mecliste olmadığı zaman Türkiye'nin halini görüyorsunuz. Bizim büyüklerimiz, Türkiye'ye birçok hizmet yaptılar. Yeter ki Türkiye yücelsin, dirilsin diye hizmet ettiler ama ondan sonra gelen iktidarlar, Demokrat Parti'nin yaptıklarını sattı. Demokrat Parti yaptı, iktidar sattı. Şu anki yaşam sürecimiz, böyle devam etmekte ama artık satılacak yerimiz kaldı mı bilmiyoruz. Biz, partimizin yeniden iktidara gelebilmesi için ne gerekiyorsa, ne lazımsa her zaman yapamaya hazırız" şeklinde konuştu.

Genel Başkan Uysal'dan mesaj

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Teşkilatı'nın gerçekleştirilen kongresinde Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın mesajını Tire İlçe Başkanı Hasan Sarp okudu. Mesajda, "74 yıldır 'Fikri millet, zikri millet' olan biz, bugün de milleti ve vatanın bekasını kendine dert edinmiş, söz söylemeye değil sözü sahibine, sözü millete vermeye gelmiş bir hareketin neferleriyiz. Emanet aldığımız fikri ve ahlaki mirasla sahip olduğumuz ve Türkiye'yi 47 sene yöneten bu misyon, yarınlar için de ülkenin en büyük ümididir. Bu bilinç ve bu tecrübe ile yoluna devam etmekte olan demokratların varlığı, bugün işine gelenin atıfta bulunarak referans gösterdiği Adnan Menderes, Turgut Özal ve Süleyman Demirel'in bıraktıklarının ve ortaya çıkardıkları Türkiye'nin teminatıdır. Demokrasinin Türkiye'de tesis edilmesine emeği geçenleri sadece anarak demokrat olabileceklerini sananların bu millete reva gördükleri, kendi demokratlıklarını anlatmaya yetmeyecektir.

Dillerinden düşürmedikleri yüce dinimiz İslam'ın adaletle alakalı ve ahlaki buyruklarından bihaber olan bu iktidarın yolsuzluk davalarındaki durumu, ahlaki yozlaşmışlıklarını ve adaletten ne kadar yoksun olduklarını tekrar tekrar göstermektedir.

1946'da Türkiye’nin en önemli meselesinin demokrasi olduğu fikri ile yola çıkan Demokrat Dava, geçmişte olduğu gibi bugün de Türkiye'nin tartışageldiği ve çözemediği her meselenin temelinde, işlerliği olmayan sözde demokrasinin, sözde demokratların da farkındadır. Kendi yanlışlarını yine yanlışlarla örtmeye çalışarak alın terini gasp ettikleri milleti daha da zor duruma sokan iktidarın farklı seslere tahammül edemediği ortadadır. Bir taraftan 'Milli İrade' deyip diğer taraftan milletin iradesine gem vuran seçim sistemini ve demokrasiyi sınırlayan darbe anayasasını muhafaza etmeleri, ne derece bir ikiyüzlülüğün olduğunu belirtmektedir. Demokrat misyonun göreve geldiği her dönem, Türkiye için olduğu kadar, çevresi içinde barışın korunduğu, yalnız iç politikada değil dış politikada da insan haklarının ve eşitliğin savunulduğu dönemler olmuştur.

"Huzurdan bahsetmek imkansızdır"

Maalesef bugün hem Türkiye'de hem de yakın çevresinde barıştan ve huzurdan bahsetmek imkansızdır. Başta Orta Doğu coğrafyasında olmak üzere iç karışıklığa sebep oldukları Suriye'de, bugünkü iktidarın bölünmesine aracı oldukları Irak'ta, ilhakına sessiz kalınan Kırım'da ve adını 'İmralı' olarak değiştirdikleri teröristbaşı Öcalan'la yaptıkları çözüm ve mutabakatlar neticesinde sınırlarımız dahilinde yaşanan karışıklık ve kaos ortamı, geleceğe dair kaygı vericidir.

Demokrasi söyleminin arkasına saklanan bölücü emeller, ne demokrasi ne de insan hakları ile bağdaşmaktadır. Bizim demokrasi anlayışımız; insanımızın eşit temsil edildiği, adalet önünde ayrıma tabi tutulmadığı, yaşamı nedeniyle sahip olduğu tüm hak ve hürriyetlerini kullanabildiği, Cumhuriyet'in ve Türkiye Devleti'nin ilkesel ve ülkesel sınırlarının korunduğu bir düzeni ifade etmektedir. Demokrasi temelli bu ülke meselelerinin çözümü, yine meselelerin asıl sahibi olan millet tarafından neticeye kavuşturulabilecektir. Büyük milletimizin geçmişte olduğu gibi içinde bulunduğu her türlü sıkıntıyı ve engeli aşmasının yolu, yeniden milleti egemen kılmaktan geçmektedir.

Tarihin her safhasında bu coğrafyada türlü sorunların üstesinden gelmiş bu aziz millet, gücü kendinde bulduğunda inşallah yeniden muzaffer olacaktır. İşte bu gerçeklikten hareketle millet var olduğu sürece mücadele ve nihayetinde milletin memnuniyeti var olacaktır. Bu noktada Demokrat Parti, milletin varlığı ile var olmaya devam edecek ve ilelebet en temel meselesi, milletin kazanan olduğu bir ülkenin ve sistemin inşası olacaktır.

Elbette ki Demokrat Dava'nın derdinin millet olması, bu davayı birilerine her daim 'dert' edecektir. Unutulmamalıdır ki bu davanın demokrasiyi Türkiye'de temin ve tesis etmeye başladığı günden beri, kendine kılavuz edindiği 'Yeter! Söz milletin' kavramı, bugüne dek millete karşı bir takım uğraşlar içinde olanlara dur demenin izahıdır. Milleti düşman belleyen, millet aşkımız sebebiyle Demokrat Dava'yı da düşman bellemiş ve Demokrat Dava ile mücadele etme kılıfı altında millet ile kavga etmiştir.

"Bu davaya sahip çıkmamak..."

Bugün yılmak, yorulmak, bu davaya sahip çıkmamak; geçmişte milletin selameti uğruna, bu dava uğruna, idama 'sessiz' yürüyen, 'Hakk'ın takdiri' diyerek her türlü sıkıntılara sabreden büyüklerimizin aziz hatıralarını sızlatacaktır. Millet yolunda halisane çalışanlara Allah'ın yardımcı olacağına olan inancımız tamdır. İşte tüm bu duygu ve düşüncelerle millet sevdası ile yollara düşen, millet için düşünen, tüm vatandaşlarımızı, üyelerimizi ve bu davanın bayrağını her daim omzunda ve yüreğinde taşıyan kıymetli demokratları en kalbi duygularımla selamlıyor, gerçekleştireceğimiz Ödemiş İlçe Kongremizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerine yer verildi.

Yönetim kurulu da belirlendi

Yapılan kongrede tek aday olarak bulunan İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, partililerin teveccühü ile görevini sürdürdü. İlçe Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Ali Keke, Mesut Akbay, Adem Köşktepe, Nazif Güllükaya, Halis Danagüden, Hüseyin Özdemir, Turgay Konuralp ve Mehmet Pişiren seçildi.

Semih Dursun

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”