Advert

AK Parti Ödemiş basınla buluştu

AK Parti Ödemiş basınla buluştu
AK Parti Ödemiş basınla buluştu admin
Bu içerik 133 kez okundu.

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammed Şen, Mursallı yolu üzerindeki Çalıbük At Çiftliği'nde basına özel kahvaltı düzenledi. Taze başkan Şen, projelerinden bahsetti.

 

Şen, "TOKİ inşaatımız, hızlı bir şekilde devam ediyor. 59 blok, sekiz daire olacak şekilde 468 konutumuz var. Proje kapsamında sekiz tane ticaret merkezi ile bir tane de cami yapacağız. Proje bu şekilde devam ederse 2021'in Ağustos ayında TOKİ konutlarımızı vatandaşlarımıza teslim etmeyi düşünüyoruz. Bunun yanı sıra TOKİ projesi kapsamında daha farklı girişimlerimizle projeye ilaveler yaptırmayı da planlıyoruz.

 

Devlet Demiryolları iş birliğinde elektrikli tren direklerimiz de dikildi. Gergi direklerimiz, Torbalı'dan itibaren yapılmaya başlandı. Allah nasip ederse bu yılın sonuna kadar o konuda da çok büyük bir yol kat edeceğiz. Sonraki aşamada da bu konuda Kiraz'da çalışmalar olacak.

 

Bozdağ Yolu ile ilgili de girişimlerimiz oldu, projesi şu anda çiziliyor. Aralık ayına kadar çalışmalarımızı tamamlayıp yol kapsamında ihalelilerimizi de gerçekleştireceğiz. Salihli'den Ödemiş'e giden 50 kilometrelik yol, büyük dolgular ve yol genişletme çalışmalarıyla hizmete açılacak. Umuyorum 2023'ten evvel çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bu konudaki projelerimiz de bitmek üzere" dedi.

 

"Hayaller, gerçeğe dönüşünce daha güzel olacak"

 

Şen, "Ödemiş Devlet Hastanesi, pandemi sürecinde gerçekten başarılıydı. Gerçekten iyi hizmet verdiğini de düşünüyorum. Sağlık açısından şanslı günler yaşıyoruz. Umuyorum daha da güzel olacak. Organize Sanayi Bölgesi kapsamında da inşaata başlayan firmalarımız olduğunu söylemek istiyorum. Ben, çalışmaların daha da hızlanacağına inanıyorum. Doğalgaz, Kiraz'a da gidiyor. Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgesi'ne de doğalgaz gitmiş olacak. En büyük güzellik, trenin Kiraz'a da gitmesi. 'Ne faydası var?' derseniz Uşak Organize Sanayi Bölgesi, tüm ürettiklerini İzmir'e trenle getiriyor. Trenin Kiraz'a gitmesinin bizim için en büyük faydası da bu olacak.

 

Çok projem var, olurlandıktan sonra aktaracağım. Bozdağ yolunun benim için çok önemli bir yeri var. AK Parti, Ödemiş'imize barajlar, TOKİ, Organize Sanayi Bölgesi, doğalgaz, tarımsal üretim yönünde çok yatırımlar yaptı. Mutlaka yapmak isteyip yapamadığımız hayallerimiz var ama hayaller, gerçeğe dönüşünce daha güzel olacak. Biz gerçeğe dönüştürünce paylaşalım.

 

Öte yandan turizme katkı sağlayacağını düşündüğüm bir tesis hayalim de var. Orman içi bir dinlenme tesisi düşüncem var. Hayalim, bungalov evler yapıp doğal turizmi gerçekleştirebilmek. Hem öğrencilerimize, gençlerimize kamp alanı yaratacağız hem de herkesi doğayla buluşturacağız. Bu arada memleketimizde fakülte kurulması adına da girişimlerde bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı