Advert

Beydağ Belediyesi'ne HES kodu ile girilecek

Beydağ Belediyesi'ne HES kodu ile girilecek
Beydağ Belediyesi'ne HES kodu ile girilecek admin
Bu içerik 203 kez okundu.

İzmir Valiliği’nin aldığı HES kodu sorulması kararının yürürlüğe girmesiyle birlikte Beydağ Belediyesi de bu kararı uygulamaya başladı. Vatandaşlar, artık HES kodu ile belediye hizmet binalarına giriş yapabilecek. Valiliğin getirdiği yeni uygulamayla vatandaşlar, artık tüm kamu kurum ve kuruluşlarına HES kodu ile giriş yapabilecek.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, "Bu sayede vatandaşlarımızın sağlığını ve belediyemize giriş çıkışlardaki önlemlerimizi arttırmış olacağız. Giriş çıkışlarda sıkıntı yaşamamak adına belediye hizmet binamızda işi olan vatandaşlarımızın HES kodu almalarını önemle rica ederiz. Alınan tedbirlere uyan hemşehrilerimize çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

HES kodu nasıl alınacak?

HES kodu, 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulaması üzerinden 'HES kodu işlemleri' bölümüne girilerek alınabilecek. Ardından 'HES kodu oluştur' butonuna tıklanacak ve kod kullanım süresi seçilecek ve kod oluşturulacak. HES kodu ayrıca SMS yöntemiyle de alınabilecek. Kısa mesaj ile HES kodu almak için HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son dört hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023'e SMS olarak atılabilecek. Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi, bir yıl ile sınırlandırılacak.

Uygulama, tüm Türkiye'de yapılacak

Salgının yayılmasını engellemek amacıyla yapılan uygulamanın yürürlüğe girmesiyle hem kamu personeli hem de kamu kurum ve kuruluşlarına gelen vatandaşların HES kodları kontrol edilerek binalara alınacak. Türkiye genelinde geçerli olan uygulama; kamusal mekanlarda, şehirlerarası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanacak.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok