Advert

"Hepimizden daha bilinçli hareket ediyorlar"

admin
Bu içerik 218 kez okundu.

Birinci sınıf öğrencileri ile okul öncesi öğrencileri, önceki gün itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Yaklaşık altı ayın ardından ilk kez çocuğunu okula bırakan veli Neşe Öztürk, "Anasınıfı eğitimi, çocukların kaynaşması ve sorumluluk sahibi olması için çok önemli bir dönem. Buna rağmen çocuklarımız, çok uzun süre hem okuldan hem de arkadaşlarından çok uzak kaldı. Çocuklar, tablet ve bilgisayarlarla çok fazla zaman geçirince hırçınlaştı.

Koronavirüs salgını dolayısıyla kapatılan ve yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi kararlaştırılan bu dönemde her aile gibi bizim de tedirginliklerimiz oldu. İyisiyle kötüsüyle bu zorlu süreci de hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum. Okulumuzda yeterince önlem alındığını düşünüyorum. Hem okul müdürümüz hem de öğretmenlerimiz, bu konuda çok hassas davranıyor. Oğlum, arkadaşlarıyla uzun bir zamanın ardından yeniden buluşmanın heyecanını yaşadı. Eminim her çocuk öyledir, çocuğum okuldan bir gün önce heyecandan uyuyamadı.

Çocuklarımız küçük olmalarına rağmen hepimizden daha bilinçli hareket ediyor. Kendilerini hastalık durumunda neyin beklediğini, ne olacağını, önlemlerin neler olduğunu, neler yapılması gerektiğini çok iyi öğrendiler. Bu konuda biz yetişkinlerden çok daha iyi önlemler aldıklarını düşünüyorum. Onların da bu süreçte kurallara uyarak dikkatli olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı