Advert

"Rehberim İzmir halkıdır"

admin
Bu içerik 186 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, çiftçi ve köylüsüne sağladığı desteklerle üreticinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kent kırsalında gelir getirici faaliyetlerin ve hayvancılığın desteklenmesi amacıyla çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımları sürüyor. Büyükşehir, Kiraz'da İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği’nden alınan 336 küçükbaş hayvanı 16’sı kadın 84 çiftçiye dağıttı.

Kiraz'da çarşı esnafı ve pazarcı esnafı da ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e CHP İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Kiraz eski Belediye Başkanı İzzet Eryılmaz, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Kiraz eski Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, eski İl Genel Meclis Üyesi Necati Tatlı, AK Parti İzmir Büyükşehir Meclis Üyesi Veteriner Hekim Erol Çomak, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Şükrü Alcı, Teşkilat Başkanı İbrahim Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Fadime Karadağ Kanat, Bölge Müdürü İlkay Teker, Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, CHP Kadın Kolları Başkanı Yasemin Bayram, partili Fatma Karabulut, Neşe Appak, eski Kadın Kolları Başkanı Aysun Serenlim ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Birol Uysal Parkı’nda yapılan törende  konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye'ye ilham verecek bir tarım ve hayvancılık stratejisi ile yola çıktıklarını belirterek, "Ülkemizin tarım ve hayvancılıkta yeniden kendi kendine yetebilen ülkelerden biri olması ve üretim cenneti olan bu topraklarda köylülerimizin, üreticilerimizin yüzünün yeniden gülmesi için çaba harcıyoruz. İşsizliğin, yoksulluğun ve enflasyonun çaresinin üretmek ve ülkemizi yerelden kalkındırmak olduğunu çok iyi biliyoruz. Bir taraftan İzmir'i kırsal kalkınmanın başkenti yapmayı, diğer taraftan ülkemize yaşadığımız bu toprakların bereketini yeniden hatırlatmayı hedefliyoruz. Bizim 'Başka Bir Tarım Mümkün', 'Başka Bir Üretim Mümkün' vizyonu çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmalar ve size verdiğimiz desteğin amacı tam olarak bu" diye konuştu.  

"Kiraz'a desteğimiz sürecek"

Kiraz’da  üreticilere farklı alanlarda da destek olmaya devam ettiklerini belirten Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:"Sadece geçtiğimiz Nisan ayından bu yana Dokuzlar ve Olgunlar köylerinde arıcılığın yaygınlaştırılması, bal ve alternatif ürünlerin üretiminin desteklenmesi amacıyla üreticilerimize kovan ve arıcılık malzemeleri dağıttık. Bunun haricinde özellikle küçük ölçekli çiftçilerimizin üretim imkanlarını arttırmak ve maliyetlerini düşürmek için tarım makineleri ve süt soğutma tankı gibi pek çok desteğimiz devam ediyor. Belediyemiz, İzmir'in bu verimli topraklarında üreten herkesi desteklemek ve üretimi büyütmek için canla başla çalışmaya devam edecek.

Göreve başladıktan sonra ilk olarak en az oy aldığım Kiraz'ın Dokuzlar köyünü ziyaret ederek 'Önümüzdeki yıllar boyunca başdanışmanım, doğrudan İzmir halkı olacak' demiştim. Bana oy versin vermesin herkesin başkanı olacağımı ve hiçbir ayrım gözetmeden İzmir'in her tarafında herkese hizmet edeceğimi belirtmiştim. Şimdiye kadar hep bu sözümün arkasında oldum. Sonuna kadar da olmaya devam edeceğim. Benim ve belediyemizin gündemi, sizin gündeminizdir, sizin sorunlarınızdır. Rehberim sizsiniz, tüm İzmir halkıdır. Bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Tüm çabamız, ortak ve adil bir gelecek hayalini birlikte yeniden yeşertebilmektir. Bunu siz değerli köylülerimiz, üreticilerimiz ile birlikte başaracağımıza inancım tamdır. Ürettikçe hep birlikte kazanacağız."

Kura ile teslim edildi

Konuşmaların ardından sakız ve kıvırcık cinsi küçükbaş hayvanlar, kurayla çiftçilere teslim edildi. Başkan Soyer, törende o gün doğan yavru kuzuyu sevdi. Törene Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Köy-Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer, kooperatif temsilcileri, muhtarlar ve üreticiler katıldı. Çiftçiler, Başkan Soyer’e üzerlerine güzel dileklerini yazdıkları dövizlerle teşekkür etti. 8 yaşındaki Ayşenur’un "Bakın burası çok önemli. Tunç Soyer çiftçiye önem veriyor. Başka bir tarım mümkün" yazan pankartı ise dikkat çekti.
 

Umut sürüsü büyüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi amacıyla bugüne kadar Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Dikili, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla ilçelerinde 2856 üreticiye toplamda 11 bin 122 küçükbaş hayvan hibe etti. Doğan yavrularla birlikte üreticilerdeki toplam küçükbaş hayvan sayısı 24 bine yaklaştı.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok