Advert

Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı

Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı  admin
Bu içerik 144 kez okundu.

Ödemiş Ak Parti İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz pazar günü 7. İlçe Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi.

Binali Yıldırım kongreye telefon ile bağlandı

Muzaffer Gönen Parkı Yazlık Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongre; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, eski ekonomi bakanı Nihat Zeybekci, Ak Parti İzmir Milletvekilleri; Yaşar Kırkpınar, Necip Nasır, Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ödemiş MHP İlçe Başkanı Oktay Akıllı, Ödemiş CHP İlçe Başkanı Hamdi Halis, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, önceki dönem MHP İlçe Başkanı İsmail Poyraz, Damızlık Birliği Başkanı Ahmet Kocaağa, Ödemiş Rahvan At Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mehmet Dinlemez, Süt Birliği Başkanı Halil Deveci, Bayındır AK Parti İlçe Başkanı Veysel Bakıcıol, önceki dönem Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Belediye Başkanlığı'na adaylığını koymuş Münir Bezmez, eski Kaymakçı Belediye Başkanı Halil Güler, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kocaağa, Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, muhtarlar ve halkın katılımı ile gerçekleşti.  Kongre’ye Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, telefon ile bağlandı. Yıldırım, kongrenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

"Mesele sadece kazanmak değil"

Kongre’ye Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da telefon ile bağlandı. Yıldırım, kongrenin hayırlı olması dileğinde bulundu. 7.Olağan Kongre, bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Katılımın yoğun olduğu  kongrede,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre mesajının ekranda izletilmesinin ardından Hamza Dağ önemli açıklamalarda bulundu. Dağ, “Mesele sadece kazanmak değil. Kazanmak önemli ama kazandıktan sonra almış olduğunuz vazifeyi, almış olduğunuz görevi en iyi şekilde icra etmeniz size bir takım yolları açar. Bu günlerde "İstanbul’u kazandık, Ankara’yı kazandık"deyip iktidar hayalleri kuranların bir buçuk yıllık karnesine baktığınızda bunu çok net görürsünüz. Bir buçuk yıllık karne her şeyi gösterir” ifadelerini kullandı.

“Avucunuzu yalayacaksınız”

Dağ, son zamanlarda sıkça yapılan seçim anketi sonuçları ile ilgili de şu şekilde konuştu: “Yerel seçimden bu yana her gün bizce güvenilirliği malum olan anket firmaları aracılığı ile ulusal televizyonlar, ulusal internet siteleri sürekli anket yayınlıyor. Açıkçası biz, her ay anket yapan bir siyasi partiyiz. Israrla bizden kopan siyasi partileri yüksek göstermeye çalışıp bizden de onlara oy kaçışını ima etmeye gayret ediyorlar. Sürekli Ak Parti’nin düşüşte olduğunu anketlerde yüzde 30 ila 35 bandında yer aldığını ifade ediyorlar.  Ben şu an Ödemiş’ten son yaptığımız anketi açıklamak istiyorum. Bugün kararsızlar dağıtıldığında Ak Parti’nin oy oranı yüzde 42.6, CHP’nin oy oranı yüzde 24.2, HDP’nin oy oranı yüzde 10.4, MHP’nin oy oranı yüzde 10.2, İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 9.2, Saadet Partisi'nin oy oranı yüzde 0.9, Deva Partisi'nin oy oranı yüzde 0.6, Gelecek Partisi'nin oy oranı yüzde 0.1, diğer partilerin oy oranı ise yüzde 1.8. Tablo bu şekilde.  Bu ülkeye bugün biz hizmet ediyoruz. Bu ülkede bugün biz iktidarız. Avucunuzu yalayacaksınız. Daha on yıllarca bu ülkeye iktidar olacak, bu ülkeye hizmet edecek olan Ak Parti kadrolarıdır, Cumhur İttifakı kadrolarıdır. Bunu da böyle bilin.”

“Emanet vermiş olduğumuz belediyeyi alacağız”

Dağ, son olarak “Biz, Anadolu’nun temsil etmiş olduğu medeniyeti ortaya koyan siyasi bir partiyiz. Bu partinin mayası, bu millettir. Bu milletin mayası da ak, pak ve helaldir. Ben, kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Biz, 2023’te Ödemiş’te çok farklı bir tablo ile karşılaşacağız. Bu kadrolar, 2023 kadrolarıdır. 2023’te Ödemiş’te birinci parti olacağımızın ayak seslerini işte bu kongre gösteriyor. İnşallah 2024’te de emaneten vermiş olduğumuz belediyeye, Ak Partili kardeşimizle seçimi kazanıp bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Öte yandan kongre’de 386 delege oy kulandı. Seçime tek aday olarak giren Muhammed Şen, yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok