Advert

"Yan yana yol almaktan çok memnunum"

admin
Bu içerik 204 kez okundu.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi İpek Onbaşıoğlu, geçtiğimiz gün Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i makamında ziyaret etmişti. Eriş, Sengel ile Onbaşıoğlu, sürdürülebilir tarım ve Küçük Menderes Nehri kapsamında fikir alışverişi yapmıştı.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Uzun zamandan beri Ödemiş Belediyesi'ne gelip Mehmet Başkan'ı görmek istiyordum. Çok güzel bir sebeple, üretim sebebiyle bir araya geldik. Aynı zamanda gelecek dönemde gerçekleşecek Efes Tarlası, Toprak Okulu, Tohum Merkezi, Üretici Pazarı ve Tarım Müzesi içinde konuşma fırsatı yakaladık. Küçük Menderes Havzası'ndaki çevre kirliliğinin bir an önce ortadan kaldırabilmek adına istişare ettik. Çok keyifli bir sohbetti. Mehmet Başkan, benim için çok kıymetli bir insan. Her konuşmamızda kendisinden feyz alıyorum.  Birlikte iş yapmaktan, omuz omuza yürümekten, yan yana yol almaktan çok memnunum. Güzel işler yapacağız" ifadelerini kullandı.

"Bugünü tarihi bir gün olarak anacağız"

Başkan Eriş, "Filiz Başkanım, Selçuk'un sıcaklığını buralara kadar getirdi. Konu; toprak, tarım, müze olunca bu iş birliğimiz doğal hale de geliyor. Daha farklı konularda da birlikte mutlu etme, işbirliği yapma manasında mutluluk yaşamış olacağız. Ayrıca bir Ödemiş-Kayaköy Mahallesi'nin kızı olarak da onu bugün burada ağırlamaktan çok mutluyuz. Bu düşünceler, ortak düşüncelerimiz. En önemlilerinden biri de Küçük Menderes Havzası'nı kirletmemek adına atacağımız güzel adımlar olacak. O konuda da Büyükşehir Belediyemize, Selçuk Belediye Başkanımıza borçluyuz. Uygulama safhasına geçtiğimizde de sanırım çok daha güzel işler yapacağız. Biz, bugünü tarihi bir gün olarak anacağız" diye konuştu.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”