Advert

Turizm merkezlerine yerinde inceleme

Turizm merkezlerine yerinde inceleme
Turizm merkezlerine yerinde inceleme admin
Bu içerik 197 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, Ödemiş'e geldi. Soyer, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve yetkililer ile ilçenin turistik merkezleri olan Bozdağ ile Gölcük mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Konu hakkında bilgi veren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "İzmir'in zirvesinde gündemimiz; turizm, tarım, kooperatifleşme ve güç birliği içerisinde hayata geçireceğimiz projeler idi. Tunç Soyer Başkanımızla yaylalarımızda kentimiz adına dolu dolu bahar tadında bir günü paylaştık.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile Bozdağ Mahallemizi adımlayıp Birgi-Bozdağ-Gölcük üçgeninde turizmi canlandıracak çalışmalarımızı da konuştuk, üretici pazarı hedefimizi de. Butik otel projemizi de konuştuk otopark düzenlemelerimizi de. Bozdağ'ın endemik bitki türü Sivri Çayı'nın geleceğini de konuştuk, Belediyemizin yenilediği Şelale Restoran'da havzamıza yeni bir soluk getirecek Efeler Yolu projesini de değerlendirdik. 19 kilometrelik tasarruf sağlayacak olan Kemer-Bozdağ-Salihli yolunun önemini yerinde gördük. Kestane üreticimizin heyecanına ortak olduk.

Gölcük Yaylamızda yeni normal turizm anlayışının bir parçası olan karavan ve kamping alanı projemizi incelerken yaylamızdaki konaklama tesisi ihtiyacı konusunda yapılabilecekleri ele aldık. İhtiyaç duyulan altyapı çalışmaları konusunda incelemeler yaptık. Zeytinlik2te üretici kadınlarımızdan kozadan ipeğe giden emek dolu yolculuğu dinledik" ifadelerini kullandı.

"Ortak çalışmalar için heyecan duyuyoruz"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise şunları söyledi: "Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile Bozdağ ve Gölcük’te yurttaşlarımızı dinledik; projelerimizi, neler yapacağımızı konuştuk. Doğa, kış sporları konusunda dünyadaki örnekleriyle yarışacak güzellikteki bu değerlerimizi, bozmadan, koruyarak daha da parlatacağız. Başta değerli Başkanımız Mehmet Eriş'e, muhtarlarımıza, meclis üyelerimize, Ödemiş Belediyesi çalışanlarına ve güzel ev sahipliği yapan tüm Ödemişlilere çok teşekkür ediyorum. Ortak yapacağımız çalışmalar için büyük heyecan duyuyoruz."

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”