Advert

Beydağ, Bergama ve Bayındır da Turuncu Çember’e katıldı

Beydağ, Bergama ve Bayındır da Turuncu Çember’e katıldı
Beydağ, Bergama ve Bayındır da Turuncu Çember’e katıldı admin
Bu içerik 149 kez okundu.

İzmir’i sağlıklı ve güvenilir bir destinasyon olarak ön plana çıkaran Turuncu Çember Sertifikası'na talep hızla artıyor. Buna göre son olarak; Bergama, Beydağ ve Bayındır'da Turuncu Çember’e katıldı.
 

317 işletme sertifika almaya hak kazandı
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Turuncu Çember Sertifikası Tanıtım Sunumu yapılan Bergama, Bayındır ve Beydağ’dan başvurular gelmeye başladı. Başvurular üzerine yapılan değerlendirmeler sonucunda Bergama’da Selinos Otel, Bergama Taş Konak Otel, Hera Otel, Altın Kepçe Restoran ile Kozak Köyüm Kafe, Beydağ’da Baraj Kır Lokantası, Teras Restoran ile Beydağ Belediyesi Kültür Merkezi Sosyal Tesisler Konuk Evi, Bayındır’da ise Gürkan Pide Salonu, Turuncu Çember Sertifikası almaya hak kazandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’deki tüm turizm paydaşlarıyla kentin hijyenik ve güvenilir bir turizm destinasyonu olması için başlattığı Turuncu Çember Sertifikası'nda toplam başvuru sayısı 394’e yükseldi. Bugüne dek 317 işletme Turuncu Çember Sertifikası almaya hak kazanırken 57 işletme ise kriterleri sağlayamadığı için sertifika alamadı. Öte yandan Turuncu Çember Sertifikası alan bütün işletmeler ve sertifikasyonla ilgili detaylı bilgiler turuncucemberizmir.com adresi üzerinden yayınlanıyor. Turuncu Çember Sertifikası'na başvuru ise ücretsiz.
 

Turuncu Çember Nedir?
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Turizm Hijyen Kurulu, dünyayı tehdit eden korona virüs küresel salgını süresince turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için hijyen ve güvenlik standartlarını belirledi. Kurulun belirlediği kriterler doğrultusunda Turuncu Çember Sertifikası dağıtılmaya başlandı. Turuncu Çember Sertifikası, İzmir’deki işletmelerin normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştırmayı ve Turuncu Çember’e sahip işletmelerin yurtiçi ve yurtdışı platformlarda tanıtımını yaparak İzmir’in turizm sektörüne katkıda bulunmayı amaçlıyor. Yeme içme tesisleri kategorisinde 100 üzerinden asgari 75, konaklama tesisleri kategorisinde ise 200 üzerinden asgari 150 puan alan işletmeler, Turuncu Çember Sertifikası almaya hak kazanıyor. Turuncu Çember Sertifikası'nı alan işletmeler, turuncucemberizmir.com internet sitesindeki İzmir haritasında güvenle tercih edilen işletmeler olarak yer alıyor.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı