Advert

500 gününü anlattı

500 gününü anlattı
500 gününü anlattı admin
Bu içerik 261 kez okundu.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 500 gününü anlattı.

 

"Amacımız iyi hizmet etmek"

 

"Adım adım emek, 500 günlük hizmet" sloganı ile çarşamba akşamı düzenlenen toplantıya bir çok misafir katıldı. CHP Beydağ İlçe Başkanı Şakir Başaran konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti. Akabinde Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ Belediyesi'nde şimdiye kadar 2 milyon borç ödendiğini ifade etti. Yılmazlar, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 500 günlük süreçte yaptığı çalışmaları ilçe örgütüne anlattı. Yılmazlar,"Bugün Beydağ Kalesi'nde toplanma amacımız, geçmiş dönemde başlatılan 'Beydağ Kalesi Uyanıyor' adlı projenin devam ettirilerek büyük bir aşama kaydetmemizdir. Rekonstrüksiyon çalışmaları tamamlandığında ilçe tarihimize büyük bir ışık tutacak olan kalemiz, Beydağ Kent Müzesi olarak kullanılacak. Bu akşam bu tarihi mekanda sizlere hizmetlerimiz anlatıyor olmaktan çok mutluyum. Geçen ay, trafik kazasında kaybettiğimiz belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü personeli Tayfun kardeşimiz, bizi hiçbir zaman kırmadı. Ne zaman, ne iş yapılacak olsa hemen koşar, hiç hayır demezdi. Kendisini rahmetle anıyorum. 5 bin yıllık tarihe sahip Bizanslılardan kalma Beydağ Kalesi restorasyonu tamamlandığında turizm açısından ilçemiz önem kazanacak, ekonomi canlanacak. Buradaki amacımız, Beydağlılara daha iyi hizmet etmek, ekmeklerini büyütmek." dedi.

 

"Beydağ Kestanesi'ni herkese duyuracağız, tanıtacağız "


Yılmazlar aynı zamanda korona virüs salgınında vatandaşlarımızı arayarak Beydağ'da çeşitli çalışmalar yaptıklarını esnafa destek olduklarını, salgın sürecinde ayrıca dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirtti. Yılmazlar, "Beydağ Belediyesi Sosyal Tesisleri ve pazaryeri projemiz hazır. İzmir Büyükşehir Belediyemiz katkıları ile bu güzel kompleksi ilçemiz vatandaşlarına sunacağız. Şehit Başaran Kahraman Parkımızın yapımı devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yok. En kısa sürede tamamlanarak Cumhuriyet Mahallesi sakinleri orada rahat bir nefes alacak. 27 Ekim 2019’da gerçekleştirdiğimiz Kestane Festivali, ilçemiz için büyük önem arz etmekte çünkü Bursa’ya giden kestane şekeri olan kestanelerin neredeyse tamamı bizim bölgemizden gidiyor ancak herkes, “Bursa Kestane Şekeri” diyor. Biz, artık Beydağ Kestanesi'ni herkese duyuracağız, tanıtacağız. Festivalimize katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in de dediği gibi "Ham madde olarak değil son madde olarak satacağız" Çiftçimizi, ekonomimizi canlandırıp katma değerimizi arttıracağız” şeklinde konuştu.

 

"Birçok projemiz var"
 

Beydağ’daki sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Yılmazlar, son olarak şunları kaydetti:  “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer  ile birlikte ilçemizde 130 üretici aileye 520 adet küçükbaş hayvan dağıttık. 1. Uçurtma Şenliği düzenledik. Pandemi döneminde milli bayramlarımızı evlerimizde yine coşku ile kutladık. Kooperatiflerimizi desteklemeye devam ettik. Pandemi nedeni ile yapamadığımız, ertelediğimiz tüm projelerimize  ilerleyen süreçlerde başlayacağız. Birçok projemiz var. Bu projelerimizi hayata geçireceğiz. Barınak, Belediye Hizmet Binası, Beyköy Meydanı Düzenleme, Çarşı Merkezi Düzenleme, Baraj Önü Sera, Yüzme Havuzu gibi bir çok projemiz için adımlar attık. En kısa zamanda gerçekleştirmek için daha çok çalışacağız."
 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı