Advert

Üyelik bilmecesi sürüyor

Üyelik bilmecesi sürüyor
Üyelik bilmecesi sürüyor admin
Bu içerik 229 kez okundu.

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Çağlar Aran, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yazısına karşın mevcut yönetimin 9000 kadar asil üyeyi aday üyeliğe düşürerek genel kurulu 123 asil üye ile yapmak için başvurduğunu ileri sürdü. 

Kentin farkı ilçelerinde koyun ve keçi yetiştiriciliği yapan üreticiler, Bornova ilçesinde bulunan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü binasına kepeneklerini giyerek geldi. Çağlar Aran, 9000 kadar üyenin genel kurulda oy kullanmaması için aday üyeliğe düşürüldüğünü iddia ederek İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurdu. 

"Yüzde 90'ı yok sayılacak"

Topluluk adına açıklama yapan Çağlar Aran, bakanlığın seçimin asil üyelerin katılımıyla yapılması konusunda iki yazı gönderdiğini ancak mevcut yönetimin 123 asil üyeyle bu yıl Aralık ayında genel kurul yapacağını bildirdiğini kaydetti. Üyelerin oy kullanma hakkının elinden alındığını savunan Aran, "Ben buradan Cumhurbaşkanımıza, Tarım ve Orman Bakanımıza, İzmir milletvekillerimize sesleniyorum, bu hukuksuzluğa 'Dur' deyin. Biz bu amaçla bugün bir kez daha İl Müdürlüğü'ne dilekçe veriyoruz. Mevcut yönetim tarafından üyelikleri düşüren insanlar, çok zor şartlarda aidatlarını ödüyor. Eğer seçimler 123 kişiyle yapılırsa İzmir'deki koyun ve keçi üyelerinin yüzde 90'ı yok sayılmış olacak" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”