Advert

Kiraz'daki son durumu açıkladı

Kiraz'daki son durumu açıkladı
Kiraz'daki son durumu açıkladı admin
Bu içerik 162 kez okundu.

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'ın geçtiğimiz günlerde ilçesine yönelik yaptığı, "Kiraz'da maalesef son durum çok ciddi. Özellikle merkez mahallemizde çıkan pozitif vakalar, bugün itibariyle hastalığın çıktığı ilk günden bu yana en yüksek seviyede" açıklamasına ilişkin bilgi verdi.

Kiraz'da şu an 15-20 civarında vaka olduğunu ifade eden Çamlı, "Bu, 'çok korkunç' ya da 'patladı' diyebileceğimiz bir sayı değil aslında ama önceden hiç yokken ilçede böyle bir vaka çıkması, insanları kaygılandırmış. Bu açıklama, biraz da ondan yapılmış arkası gelebilir kaygısıyla. Bu koronavirüs olgularının büyük bir çoğunluğu evlerde izleniyor, iki ya da üç tanesi hastanede yatıyor.

"Hiç olmasa bile önemsemeliyiz"

Burada dikkat çeken olgu, vaka sayısı yüksek değilse de daha önce hiç olmayan bir yerde korona çıkıyor. Korona artık her mahalleye, her köye yayılıyor. Bu, onun bir göstergesi. Birkaç tane hasta olsa bilse, hatta hiç olmasa bile önlem almaya devam etmek zorundasınız çünkü bu salgın devam ediyor. Sonuçta bu korona da 3-5 hastadan bütün dünyaya yayıldı. Daha bir yıl olmadı, şu anda milyonlarca kişi hasta. Bir kişiyi de önemsemeliyiz, hiç olmasa da önemsemeliyiz" dedi.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”