Advert

Hayvan barınağı yapımına bakanlıktan onay çıktı

Hayvan barınağı yapımına bakanlıktan onay çıktı
Hayvan barınağı yapımına bakanlıktan onay çıktı admin
Bu içerik 174 kez okundu.

Kiraz'da yapılması planlanan hayvan barınağı ve hastanesi için gerekli izinler alındı. Konu ile ilgili olarak Kiraz Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "İlçemizde hayvan barınağı ve hastanesi yapılması için gerekli izinler, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından alınmıştır. En kısa zamanda çalışmalara başlanacaktır. Hayırlı uğurlu olsun" denildi.

Müdürlükten yazı gönderildi

Konu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü İzmir Şube Müdürlüğü'nden Kiraz Belediyesi'ne gönderilen yazıda, "Başvurunuz doğrultusunda 20.10.2020 tarihinde Bölge Müdürlüğümüz Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Hasan Paşalı, İzmir DKMP Şube Müdürü Hakan Özdur ve İzmir DKMP Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimi Erman Tekin'in yer aldığı inceleme komisyonu marifeti ile başvuru dilekçenizde yer alan ve belediyenizce geçici hayvan bakımevi yapılması planlanan ilçeniz Yağlar mevkiindeki orman vasfını yitirmiş 102 ada 1 parselinde Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü'nden tahsis işlemleri tarafınızca başlatılan alana bakıldı. Yapılan inceleme neticesinde alanın geçici hayvan bakımevi yapılması için Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği kapsamında uygun olduğu, tarafımızca tespit edilmiştir.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün 06.08.2013 tarihli ve 2013/8 sayılı genelgesi kapsamında istenen bilgi ve belgelerin hazırlanarak müdürlüğümüze ulaştırılması halinde geçici hayvan bakımevi yapılmasındaki süreç müdürlüğümüzce başlatılacaktır" denildi.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Turhan Eke'nin acı kaybı
Turhan Eke'nin acı kaybı