Advert

Ölüm köprüsü kaç can daha alacak?

Ölüm köprüsü kaç can daha alacak?
Ölüm köprüsü kaç can daha alacak? admin
Bu içerik 190 kez okundu.

Ödemiş istikametinden ilçeye bağlı Emirli Mahallesi'ne giden yolda bulunan köprü, can almaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta MHP Ödemiş İlçe Başkanı Oktay Akıllı ve MHP Meclis üyesi Ceyhun Kınlı, o köprünün bulunduğu alanı ziyaret etti. Başkan Akıllı, Emirli Mahallesi üzerinde bulunan ölüm köprüsü hakkında çok sayıda şikayet aldığını ve konuyla alakalı ilgili mercilere ulaşarak gerekeni yapacaklarını da dile getirdi. Akıllı, "Biz, halkımızın talebi doğrultusunda bu köprüyü yerinde ziyaret etmek istedik. Gördüğümüz kadarıyla herhangi bir uyarı levhası yok. Köprü çok dar, iki aracın buradan yan yana geçmesi mümkün değil. Bunu en yakın zamanda yetkili mercilere ulaştırıp çözümünü de sağlayacağız" dedi.

"Bile bile ölüme sürüyoruz"

Emirli Mahallesi Muhtarı Ecevit Bulut, "Bu köprüyü daha önce de dile getirmiştik. Yetkililer buraya gelerek bariyer yaptı. Bu bariyerler, yolu ve köprüyü daha da daralttı. Köprü yüksek olduğu için ilerideki yolu görme imkanı da yok. Burada defalarca ölümcül kazalar meydana geldi. En son olarak da içerisinde üç kişinin olduğu bir kamyon, karşısındaki arabaya çarpmamak için fedakarlık yaparak uçuruma sürdü.

Köprünün dar olması ve görüş alanının olmaması, kazalara davetiye çıkarıyor. Bu yolu hiç bilmeyen insanların sonu hep kaza oluyor. Bu köprüyü bilen vatandaşlar, buraya yavaş yaklaşıyor. Bu kazaya kurban gidecek olan, bir gün siz de olabilirsiniz, devlet yetkilileri de olabilir. Onlar öldüğü zaman mı bu köprü yapılacak? Burada bir gariban öldüğünde ne arayan ne de soran oluyor. Çok üzgünüz. Devlet yetkilileri, en kısa zamanda burayı ele almalı. Bu köprü genişletilmeli ve tehlike arz etmemesi için gerekli levhalar da konulmalı. Bile bile ölüme sürüyoruz" diye konuştu.

"Kamyon sürücüsü sabah yola emekleyerek çıkmış"

Kemenler Mahallesi Muhtarı Talat Sarı, "Kemenler Mahallesi sakinleri olarak bu yolu biz de çok sık kullanıyoruz, bu köprüden çok sık gelip geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl başında bir kamyon buradan uçuruma uçtu ve sürücüsü, sabah yola emekleyerek çıkmış. Bu yol, ne kadar söylesek de olmuyor. Çatalarmut mevkiinde de buna benzer bir durum vardı, 10-15 senede zor levha konuldu. Burası da mı öyle olacak? Burada uyarıcı hiçbir şey yok. Yol, sıcak asfalt. Sürücüler hız yapıyor. 'Köprüden ilk geçen haklı' diyorlar ama burada görüş mesafesi yok ki. Burada kaç kaza daha olması lazım? Biz, her toplantıda dile getiriyoruz. Olacak da ne zaman olacak, beklemedeyiz” şeklinde konuştu.

Çarpmamak için uçuruma kırdı

Öte yandan bu köprüde en son kaza, 26 Eylül'de meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Emirli Mahallesi istikametinden Ödemiş'e doğru seyir halinde giden kamyon sürücüsü, köprüde aniden karşılaştığı otomobile çarpmamak için direksiyonu uçuruma kırdı. Sürücünün defalarca kez ameliyat olduğu ve İzmir'de bir hastanede yattığı öğrenildi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı