Advert

Umurlu Mahallesi'ne korona karantinası

Umurlu Mahallesi'ne korona karantinası
Umurlu Mahallesi'ne korona karantinası admin
Bu içerik 316 kez okundu.

Kiraz ilçesine bağlı kırsal Umurlu Mahallesi, koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle karantinaya alındı. Koronavirüs vaka sayısı, yurt genelinde artmaya devam ederken Kiraz ilçesine bağlı kırsal Umurlu Mahallesi'nde de vaka sayılarında ciddi bir artış yaşandı. Yaklaşık 1100 nüfusu olan mahallede şikayetlerin artması nedeniyle çalışma başlatan Sağlık Bakanlığı ekipleri, son bir haftada vaka sayısında ciddi bir artış tespit etti. Vaka sayısını değerlendiren İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, mahalleye giriş ve çıkışları sınırlandırarak köyü karantinaya aldı.

İlçe merkezinde vaka sayısı bakımından bir sıkıntının olmadığını ifade eden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ise Umurlu'da son bir haftada vaka sayısında ciddi bir artışın tespit edildiğini ve bu nedenle mahallenin İzmir Valiliği kararı ile karantinaya alındığını söyledi.

Mahallede vatandaşların artan şikayetleri sebebiyle yapılan koronavirüs test taramasında 25 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Köylülerden MHP Mahalle Sorumlusu Ali Aşır ve eşi Ayşe Aşır da test sonuçlarının pozitif çıktığını belerterek evde 15 gün karantinaya alındıklarını açıkladı. Virüs kapanların tedavilerine başlandı. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun, acil şifalar dileriz.

Haber Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı