Advert

"Su biterse bereket de biter"

admin
Bu içerik 162 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, cuma günü Beydağ'ı ziyaret etti. Başkan Soyer, yem tohumu için ilk adımı Beydağ'da attı. Soyer'i Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile Köy-Koop Başkanı ve aynı zamanda Başkan Soyer'in eşi Neptün Soyer yalnız bırakmadı.

Tunç Soyer, "Başka bir tarım mümkün" anlayışı ile Beydağ Belediyesi Kültür Merkezi'nde yem tohumu kapsamında bir panele katıldı. Panelde konuşan Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, "Büyükşehrimizin devam eden desteklerinden özellikle geçen yıl dağıtılan küçükbaş hayvan sürüsü binlere ulaştı. Gençlerimiz büyük şehre gitmekten vazgeçti. Biz de Beydağ Belediyesi olarak Büyükşehrimizin desteği ile gençlerimizin ayağına kütüphane götürüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi.

"Silajdan kurtulmamız lazım"

Başkan Soyer, "Kent kırsalında yem bitkisi yetiştiriciliğini yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda da ilk adımı Beydağ'da attık. Beydağ'da 83 köylü ve çiftçimize yem bitkisi dağıtacağız. Buradaki temel amacımız, azalan su kaynaklarının daha verimli kullanılması. Sadece bölgede değil, Küçük Menderes'te hatta bütün dünyada ciddi bir kuraklık kapımızın eşiğinde. Su biterse bereket de biter. Silajdan kurtulmamız lazım. Başka çaremiz yok. Buna hakkımız yok. Bizden sonra gelenler, ne yiyip ne içecek? Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda üstlendiğimiz görevi sürdüreceğiz. Tek bir derdimiz var, üreticimizin gelirini arttırarak doğduğu yerde doymaya devam etmesi. Dağıttığımız tohumların Beydağ üreticisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Soyer'in konuşmasının ardından çiftçilere temsili yem tohumu dağıtıldı.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı