Advert

"Kiraz'ı seçmekle doğru yaptık"

admin
Bu içerik 255 kez okundu.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) iki yıllık faaliyet ve yatırımlarını düzenlediği basın toplantısında anlatan Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, önceliğinin Türkiye'nin ve üniversitenin geleceği olduğunu, bunun dışındaki günlük siyasi çekişmelere itibar etmeyeceğini söyledi. Küresel salgını yakından takip ettiklerini kaydeden Hotar, yüz yüze eğitimden fiziki şartların planlanmasına kadar öngörü gerektiren birçok konu üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Kiraz ilçesinin ve öğrencilerin ilçedeki fakülteye olan ilgisini örnek gösteren Prof. Dr. Hotar, "Kiraz'daki Veteriner Fakültemizi açarken İzmir'e uzak ilçe olduğuna ilişkin çekinceler mevcuttu ancak ortaya çıkan tabloda öğrencilerimizin fakülteye olan ilgisi; Kiraz'daki hemşerilerimizin ve yerel yönetimin desteği, yer seçiminde doğru hamle yaptığımızı gösterdi" dedi.

Hollanda ile ortak çalışma

Geçen yıl hayvancılıkta önemli bir merkez olan Hollanda'da bulunan Wageningen Üniversitesi iş birliği noktasında görüşmelerde bulunduklarını belirten Rektör Hotar, "Hollanda'da yaptığımız görüşmede Kiraz'da ortak laboratuar kurma konusunda fikir birliğine vardık. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı'nın desteği ile Veteriner Fakültemiz bünyesinde metan gazı ölçüm laboratuarı kurmak için hazırlık yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler